Schröder'den çağrı

Schröder'den çağrı

Almanya'da Sosyal Demokrat Partiden (SPD) 7 yıl başbakanlık yapan Schröder,

Schröder'den AB'ye Türkiye çağrısı!Son dakika: Schröder'den AB'ye Türkiye çağrısı! - Haberler

(Duyan olur mu acaba?)

Eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Avrupa'nın kendi gücünü bulabil mesi için Türkiye ve Rusya gibi ortaklara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Almanya'da Sosyal Demokrat Partiden (SPD) 7 yıl başbakanlık yapan Schröder, Rheinische  Zeitung'a veTürk gazetelerine yaptığı açıklamada, "Coğrafi olarak bakarsanız, Avrupa'nın gücünü bulması için Türkiye ve Rusya gibi ortaklara ihtiyacı var. Bizi daha güçlü kılan yolları engellememeliyiz." diyerek Türkiye ile daha yakın iş birliği yapılması çağrısında bulundu.

Türkiye'nin Avrupa'dan uzaklaştığı ve bunun durdurulması şansının olup olmadığı yönündeki soru üzerine, "Hayır bitmedi." diyen Schröder,Türkiye'de Avrupa'ya karşı bir tavır olmadığı yorumlarda bulundu..

Türkiye'nin Batısı ile Doğusunun farklı düşündüğüne işaret eden Schröder, "1963'te Türkiye'nin uzun bir süreçte AB'ye katılacağına dair bir söz verildi. Çoğu benim zamanımda olmak üzere iki tarafta da ciddi çabalar vardı." dedi.

Schröder, Almanya'da Hristiyan Birlik Partilerinin (CDU-CSU) Türkiye'nin AB üyeliğine ilişkin imtiyazlı ortaklık teklif etmelerine atıfta bulunarak "İmtiyazlı ortaklık ifadesiyle aslında "dışarda kalın" işareti verilmek isteniyor" değerlendirmesinde bulundu.

YILLARDAN BERİ SÜREN AVRUPA BİRLİĞİ(EG)'NE GİRME SEVDASI.

Zaten, Avrupa'da yaşayan  miliyon Türkler var.  Dolaylı yolda  da olsa,Avrupa Birliği(EG) içindeyiz.(yhy)

 G.SCHÖRODER,TÜRK DOSTU OLARAK BİLİNİR

Almanya,eski Başbakanı Gerhard Schöreder'den açıklamalar.

Heber,gazeteler;Derleyen;Metehan Sakaoğlu.21.02.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın