Rusya ile görüşen tek ülke

Rusya ile görüşen tek ülke

Fransa Cumhurbcşkcnaü Macrün  Elysee Sarayı'nda

RUSYA İLE GÖRÜŞEN TEK DEVLET/ÜLKE  TÜRKİYE

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya ile diyaloğun sürdürülmesi gerektiğini savundu.

Macron "Rusya ile konuşmayı sürdüren tek dünya gücünün Türkiye olmasını kim ister?" dedi. Ayrıca büyükelçilerini "Uzun bir savaşa hazır olun" diye de ikaz etti.

Fransa Cumhurbcşkcnaü Macrün  Elysee Sarayı'nda Fransız büyükelçiler ile toplantı yaptı. Burada konuşan Macron, Ukrayna’ya saldırısının ardından barış sağlanabilmesi adına Rusya ile diyaloğun gerekliliğine işaret etti. Emmanuel Macron "Rusya ile konuşmayı sürdüren tek dünya gücünün Türkiye olmasını kim ister?" ifadesini kullandı.

"UZUN BİR SAVAŞA HAZIR OLUN"

Fransız lider, kendilerini güçsüz bırakacak "yanlış ahlaka" teslim olmamaları gerektiğini de ifade ederek "Bir diplomatın işi özellikle anlaşamadığımız kişiler başta olmak üzere herkesle konuşmaktır. Müttefiklerimizle koordinasyon içinde konuşmaya devam edeceğiz" dedi.

Dünya güçlerinin "müzakere edilmiş bir barışa" hazırlanması gerektiğini dile getiren Macron, bunun zamanlamasının ve şartlarının Ukrayna’ya bağlı olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Macron "Uzun bir savaşa hazırlıklı olmalıyız. Gerginliğin tırmanmasından kaçınmalı ve barışı hazırlamalıyız" diye konuştu.

İHA/YeniyurHavadis/2.9.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın