Putin-Marcon Görüşmesi

Putin-Marcon Görüşmesi

"Fransız tarafı ile Rusya'nın Donbass'ı korumak için gerçekleştirdiği özel operasyon değerlendirildi

PUTİN'DEN FRANSA'YA UKRANYA İLE BARİŞMAK İÇİN

Putin,telefonla görüştüğü Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Ukrayna ile barış için üç şartı olduğunu söyledi.

Söz konusu şartların; Kırım'da Rusya'nın egemenliğinin kabul edilmesi, Ukrayna hükümetinin anti-nazilileştirilmesi ve askerden arındırılması, Ukrayna topraklarına özel statü verilmesi olduğu öğrenildi.

Ukrayna-Rusya savaşı, beşinci gününde tüm sertliği ile devam ediyor. Bugün gerçekleşen müzakereden net bir sonuç çıkmaması üzerine, gözler yeniden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e döndü. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Putin, Ukrayna ile barışın mümkün olabilmesi için üç şart sıraladı.

PUTİN'DEN UKRAYNA'YI KIZDIRACAK ŞARTLAR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasındaki telefon görüşmesine ilişkin Kremlin Sarayı’ndan açıklama yapıldı. Açıklamada, liderlerin telefon görüşmesinde Ukrayna’ya yönelik barış şartlarının masaya yatırıldığı ve Rusya’nın güvenlik konularının ele alındığı aktarıldı.

KIRIM İŞKALI KABUL EDİLEMEZ!.. (yHy)

Açıklamada, "Fransız tarafı ile Rusya'nın Donbass'ı korumak için gerçekleştirdiği özel operasyon değerlendirildi ve konunun Kiev ile kurulacak diyalogla çözülmesi umudunu iletti. Putin, bölgedeki düzenlemenin Rusya'nın meşru güvenlik haklarının dikkate alınmasıyla mümkün olacağının altını çizdi. Kırım'da Rusya'nın egemenliğinin kabul edilmesi, Ukrayna hükümetinin anti-nazilileştirilmesi ve askerden arındırılması, Ukrayna topraklarına özel statü verilmesi şartları da iletildi” ifadeleri kullanıldı.

GÖRÜŞMELER  BAŞLADI

İHA.YeniyurtHaber/28.02.2022

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın