Pandemi toplantısında döner

Pandemi toplantısında döner

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, önceki gün koronavirüs önlemlerini ele almak

PANDEMİ TOPLANTISINDA ,DÖNER MUHABBETİ

(Merkel'in döner tutkusu var ya  )Pandemi Zirvesi’nde döner muhabbeti

Almanya'da hızla yayılan koronavirüse karşı alınacak önlemler tartışılıyordu.

6 saat süren zirveden sonuç çıkmadı ama akıllarda döner muhabbeti kaldı

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ TARTIŞILDI

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, önceki gün koronavirüs önlemlerini ele almak üzere eyalet başbakanlarıyla video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıya döner muhabbeti damga vurdu.

Merkel, ülkede önlemlerin daha da sıkılaşmasını isterken, bazı eyalet başbakanları gibi Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller de talebe karşı çıktı.
DÖNERCİ KUYRUĞU ÖRNEĞİNİ VERDİ.
Merkel karşısında oturan Müller'e, "Herhalde Berlin'i geziyorsunuzdur" diye imalı çıkış yaptı. Bu çıkışa, "Şu ana kadar Tiergarten'de elinde ne pizza ne de döner ile dolaşanı görmedim" diye cevap geldi. Sinirlenen Merkel, "Ama Ku'damm'daki en sevilen dönercinin önündeki kuyruk sırasını görmüşsünüzdür herhalde" dedi. Altı saat süren zirve döner atışması ile anıldı.

*MESAFE VURGUSU YAPTI.

*UYARILARINI TEKRALADI.
Merkel zirvede butün okullarda ders esnasında maske takma zorunluluğu, sınıflarda öğrenci sayısının yarıya indirilmesi gibi teklifler sundu, ancak kabul görmedi.

Öte yandan eyalet başbakanları,Merkel'in ısrarla üzerinde durduğu üşüt me belirtisi durumunda bile kişinin karantinaya girmesi teklifini de reddetti.

Merkel, zirve sonrası mesafe kuralına dikkat çekip, "Gerçekleşmeyen her temas iyidir. Özel parti ve kutlamalardan tamamen kaçınmalısınız" dedi.

ALMANYA'DA,KORONAVİRÜS TARTIŞMALARI


Haber;Murat Tosun/Berlin. 18.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın