Önce basketbol,şimdi

Önce basketbol,şimdi

İviçre sigortasından,adamına göre tarife

Birkaç marifete sahip genç;

ÖNCE BASKETBOLCU,ŞİMDİ İSE DİZİ OYUNCUSU

Önce başarılı bir basketbolcuydu,ardından sahnelerde esprileri ile kırıp geçirdi. Tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Tan, şimdi Alman dizilerinde boy gösterecek

Omurilik hastalığı geçirince 24 yaşında tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdürmek zorunda kalan Tan Çağlar (41), Alman Birinci Kanalı'nda (ARD) yayınlanan "Tüm Dostluklar" (In aller Freundschaft) adlı dizide rol aldı.

ENGEL/SAKAT ROLU İLE

Alman televizyonlarında ilk kez Çağlar,gerçekten engeli bulanan biri olarak tekerlekli sandalyeye mahkûm doktor rolü ile seyirci karşısına çıktı.

MİLLİ TAKIM KADROSUNDAYDI
ÇAĞLAR, Dr. İlay Demir rolü için 70 aday arasından seçildi. Doktor rolünün kendisi için çok özel olduğunu söyleyen Çağlar, "İlay Demir, yardıma ihtiyaç duymanın nasıl bir şey olduğunu benden daha iyi anlatan bir karakter" diye konuştu.

Bir dönem Alman Tekerlekli Sandalye Milli Takımı kadrosunda da yer alan Çağlar, 2017'de sahneye çıkıp stand up yapmaya başlamış ve ödül almıştı.

Haber;Cengiz Parlayan.19.03.2021

* * * 

ÖTE YANDA

TÜRK'SÜN RİSİKLİSİN!

MEHMET ÇEKMehmet Çek

ADAMINA GÖRE  TARİFE/FİYAT

Türk’sün risklisin

İsviçreli sigorta şirketlerinin,otomobil, ev ve eşya sigortası yaparken Türklerden ve diğer göçmen asıllı/kökenlilerden iki misli prim aldığı ortaya çıktı.

Bazılarının tarfisesı farkı yüzde 89 zamlı.

Olayı ortaya çıkaran ise sigortalar arasında fiyat karşılaştırması yapan comparis.ch sitesi oldu. Sitenin yaptığı araştırmada yabancıların, İsviçreli araç sahiplerine göre ortalama olarak bir poliçe için yüzde 61 daha fazla prim ödediği ortaya çıktı.

Özellikle Türk vatandaşları ile Balkan ülkelerinden gelen araç/araba sahiplerine zamlı tarife uygulandığı belirlendi.

EN AYRIMCI BASLER VERSİCHERUNGEN

YABANCILARA dönük fahiş fiyat uygulaması sigortadan sigortaya değişiyor. En büyük ekonomik ayrımcılığı "Baloise- Direct M" poliçesi ile Basler Versicherungen uyguluyor. Bu sigorta Türkler, Arnavutlar, Sırplar ve Kosovalılardan İsviçrelilere göre yüzde 89 daha fazla para alıyor. İsviçreli sigortacılar İtalyan şoförlere de ayrımcı davranıyor. Aynı poliçe bir İtalyan'a, İsviçreliye göre yüzde 13 zamlı satılıyor.

GENERALİ ÖRNEK OLDU
Araştırmaya göre Fransızlar yüzde 4 zamla nispeten daha ucuz kurtuluyor. Avusturyalılar ve Almanlar ise, İsviçrelilerle aynı parayı ödüyor. Sigortaların risk hesabını yaparken istatistiki verileri dikkate aldığı ve olayın aslında ayrımcılıkla ilgisi olmadığı iddia edildi. Ancak bunun bahane olduğunu Generali sigortasının tarifesi gösterdi.Generali, yabancılardan fahiş poliçe zamları talep etmiyor.

Haber;SabahAvrupa/YeniyurtHaber.19.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın