Onbinler yürüdü

Onbinler yürüdü

Yürüşü Alman medyası da geniş yer verdi

ONBİNLER TEK YÜREK OLDU,YÜRÜDÜ

Kurt-Schumacher Meydanı’nda toplanan binlerce kişi, “Teröre ve İslam Düşman lığına Karşı” düzenlenen yürüyüşte, ellerin de terörü lanetleyen dövizlerle şehrin mer kezindeki Marktplatz'a yürüdüler.

Irkçı terör saldırısında hayatını kay bedenlerin adları okundu.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği yürüyüşe, saldırıda ölenlerin yakınlarının yanı sıra Hanau ile Almanya’nın başka kentlerinden, Avrupa’nın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den de katılım oldu. Şehir meydanında Kur’an-ı Kerim ve Almanca mealinin okunmasıyla başlayan ve saldırıda hayatını kaybedenler için dua edilen mitinge, Almanlar ve diğer milletlerden de katılım olduğu gözlendi.

DAYANIŞMA GÜNÜYDÜ.

Irkçı-faşıst- terör saldırısında hayatını kaybe denlerin isimlerinin okunmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu.

HANAU BELEDİYE BAŞKANI DA

Hanau Büyükşehir Belediye Başkanı Claus Kaminsky, yaptığı açılış konuş masında, yaşanan olaydan duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

“Türkiye ve Türk halkı bütün gücü ve imkanlarıyla sizin yanınızda ve arkanız dadır”

BERLİN  BÜYÜK ELÇİ,ALİ KEMAL AYDIN'DA,BİR KONUŞMA YAPTI. KATİL,HEM ATEŞ EDİYOR,HEMDE GÜLÜYORDU.

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, Hanau’da yaşanan ırkçı terör saldırısını kınadı.

Aydın, “Türkiye ve Türk halkı bütün gücü ve imkanlarıyla sizin yanınızda ve arkanızdadır. Kökenine veya dini bakmadan,sadece bu menfur cinayet lanetlemek,teröre ve İslam düşmanlığına karşı durmak ve benzer saldırıların tekrar yaşanmamasına yönelik talepleri hep bir ağızdan haykırmak için bir araya geldik. Bu alçak saldırı son dönemlerde sürekli uyarısını yaptığımız, son dönemlerde yükselen ırkçılık ve İslam düşmanlığından kaynaklanan şiddetin son örneğini oluşturmaktadır.” diye konuştu.

YÜRÜYÜŞ - MİTİNG
IRKÇI saldırı Türk sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdi. DİTİB,IGMG,Almanya Türk Toplumu gibi büyük derneklerin yer aldığı görüldü.

ALİ KEMAL AYDIN;

"Almanya'nın bu sınavların üstesin den gelebileceğini söyledi.

"Artık sözün bittiği yerde" olduklarını belir ten Aydın, yeterli tedbirlerin yerinde ve zamanında alınması halinde, Almanya’nın bu sınavların üstesinden gelebileceğini söyledi.

BİR TARAFTA,ACILAR İÇİN YÜRÜYÜŞ,ÖTE YANDA KARNAVAL

İnsanlık düşmanı, ırkçı Nazilere bir çift sözüm var diyen Aydın, “Bu alçak saldırılarla Türkleri korkutup, sindirip bu ülkeden ayrılacaklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Türkler buraya davetli olarak geldi ve sizden önceki Nazilerin yıktığı bu ülkenin inşasına ve kalkınmasına önemli katkılarda bulundular. Ne yaparsanız yapın Türk toplumu Almanya’da varlığını sürdürmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Yürüyüşe,AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya,CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş,CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları (YTB) Başkanı Başkanı Abdullah Eren katıldı.

Köln Cami İmamin evi ne de..

Ayrıca,Bayern İç işleri Bakanı,vatandaşın silah elde etme şartları zorlaştırılmalı,görüşünü yeniledi.

Basına yansıyan haberler.Almanya.23.02.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın