Oğlum Yaşasaydı...

Oğlum Yaşasaydı...

Bitmeyen Acılar

OĞLUMUN ÖLÜMÜNDEN POLİS SORUMLUDUR..!Oğlumun ölümünden polis sorumlu

Almanya tarihinin en ağır terör eylemlerinden olan Hanau saldırısında oğlunu kaybeden Niculescu Paun;" Ölümünden polisler sorumlu, dava açılmasını istiyorum",dedi.

Almanya'da 19 Şubat 2020'deki saldırıdan sonra polisin ihmali olduğu gerekçesiyle şikayetçi olan aileler, savcılığa isyan etti. Polisin acil yardım telefonlarına bakmaması ve o gün memur azlığı nedeniyle açılan soruşturmanın savcılık tarafından kapatılmasına tepki gösteren aileler, dosyanın yeniden açılmasını istiyor.

"POLİSİN İHMALİ VAR"

OLAY gününde ırkçı Alman Tobias Rathjen'in işlediği cinayetlere tanık olan ve aracıyla katili takip ettiği sırada vurularak öldürülen Vili Viorel Paun'un babası Niculescu Paun, soruşturmanın yeniden açılmasını talep etti. Ailenin avukatı kurumsal bir hata olduğu iddiasıyla savcılığın dava açılmasını reddetmesine itirazda bulundu. Aile, savcılığın davayı açıp, polisin ihmali olup olmadığını araştırmasını istiyor.
"OĞLUM YAŞAYACAKTI"
VİLİ Viorel Paun olay gecesinde defalarca aramasına rağmen polise ulaşamamıştı. Baba Paun, "Eğer ulaşabilseydi polis 'Takibi bırak' diyecekti" görüşünü savunuyor. Polislerin ihmalden ölüme sebebiyet vermekten yargılanmasını talep eden baba, "Polise ulaşılsaydı, oğlum yaşıyor olacaktı" dedi. Ailenin avukatı ise olay gecesinde acil telefonlarına bakan memur sayısının az olduğuna dikkat çekti.

AİLELERİN  EVLAT ACISI

BU ARADA ALMAN YÜKSEK MAHKEMESİ,KADININ DİNLEMESİNİ RET ETMİŞ

9 KİŞİ ÖLDÜRMÜŞTÜ
22 yaşındaki Paun takibin sonunda aracından inen ırkçı Tobias Rathjen tarafından otomobilinin içinde vurularak öldürülmüştü. Irkçı Rathjen'in olay gecesi nargile bar ve kafelere düzenlediği baskında, Fatih Saraçoğlu, Gökhan Gültekin, Sedat Gürbüz, Said Nesar Hashemi, Mercedes Kierpacz, Hamza Kurtovic, Vili Viorel Paun, Ferhat Unvar ve Kaloyan Velkov yaşamını yitirmişti. Evde annesini öldüren terörist Rathjen ise ölü ele geçirilmişti.

YILLARCA BİTMEYEN ACI

İsmail Erel/İlyay Sakaoğlu.03.11.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın