Nezarette ölüm

Nezarette ölüm

Fransa'nın Strazburg şehri yakınlarındaki Selestat'ta geçtiğimiz yıl

NEZARETTE  ÖLÜM...

Nezarette ölüm cinayet çıktı

35 yaşında karakolda hayatını kaybeden Merter Keskin'in ölüm anını gösteren görüntü, vahşeti ortaya çıkardı.

MERTER'İ POLİSLERİN ÖLDÜRDÜĞÜ ANLAŞILDI

NEFESSİZ KALMIŞ
FRANSA'nın Strazburg şehri yakınlarındaki Selestat'ta geçtiğimiz yıl 13 Ocak günü aile içi şiddet gerekçesi ile gözaltına alınan Samsunlu Merter Keskin'in (35) ölüm anını gösteren videoya ulaşıldı.

Nezarethanenin güvenlik kamerası görüntüsünde, polislerin elleri arkadan kelepçeli Keskin'i yüzüstü yatırarak hareket etmesini engellemek için vücuduna baskı yaptığı görüldü. Polislerin dakikalarca üzerine bastığı Keskin'in nefessiz kalarak öldüğü anlaşıldı.

ÜZERİNE ÇÖKMÜŞLER

ORTAYA çıkan kayıtta Keskin'in karakola giriş anı görüldü. İki polisin karakola soktuğu Keskin'in yüzüstü yatırıldıktan sonra üç dakika boyunca üzerine baskı yapılarak önce yanlış anahtarla kelepçesinin açılmaya çalışıldığı görüntüye yansıdı. Keskin'in tepki vermediğini fark eden polislerin, endişeye kapıldığı ve tepkisini ölçmek için kolunu kaldırıp bıraktığı da görüntülerde yer aldı. Sağlık ekipleri çağrılırken, öldüğünün saat 05.00'te tespit edildiği belirtildi. 
KALBİNİ TUTUP SU İSTEMİŞ
OLAY günü karakolda bulunan bir polis memuru verdiği ifadesinde Keskin'in nezarete götürülmeden önce iki kez kalbinin üzerinde ağrı hissettiğini söylediğini, polislerden bir bardak su istediğini, ancak bu isteğin geri çevrildiğini aktardı. Bir başka polis, Keskin'in karakola getirildiği esnada ağzının kenarında kan gördüğünü, polislerin yardımıyla ayakta durabildiğini ifade etti. Üçüncü polis ise Keskin'in halinden hastaneye götürülmesi gerektiğinin anlaşıldığını, zaman olmadığı gerekçesiyle bunun yapılmadığını kaydetti.

Paris,Tanju Sarıtaylı/11.6.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın