Nasipliler Müslüman Oldu

Nasipliler Müslüman Oldu

Yıldız (34), kendisini İslam'ı tebliğ etmek için farklı ülkelere giden sahabeler gibi gördü

9 YILDA 150 ŞAHISI MÜSLÜMAN OLMASINA VESİLE OLDU.9 yılda 150 kişiyi Müslüman yaptı

Şık giyindi,tebessüm etti, sevdi ve aşk ile işine sarılıp herkesi kucakladı.

Hollanda'da imamlık yapan Bünyamin Yıldız, 9 yılda 150 kişinin Müslüman olmasına vesile oldu.

TEBLİĞ İÇİN HOLLANDA'YA DÖNDÜ
HOLLANDA'da doğdu, ülkede liseyi bitirince Türkiye'ye gidip Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Hollanda'ya geri dönüp Diyanet Vakfı'nda (HDV) iki yıl farklı görevlerde bulunan Bünyamin Yıldız (34), kendisini İslam'ı tebliğ etmek için farklı ülkelere giden sahabeler gibi gördü. Yıldız, dokuz yıllık imamlık döneminde 150 kişinin Müslüman olmasına vesile oldu.

DAVA AŞKIM HER GÜN TAZE
YILDIZ, "Peygamber efendimiz ashabını farklı topraklara İslam'ı tebliğ için gönderirken dava aşkını veriyordu. Ben de bu niyetle her gün evden çıkıyorum ve bunun karşılığını da alıyorum. Bu aşkı her gün taze tutmaya çalışıyorum. 130'u Mevlana Camisi'nde olmak üzere 150'den fazla kişinin Müslüman olmasına vesile oldum. Sosyal medyayı iyi kullanıp tüm soruları yanıtladım. Bağ oluşturup, insanlarla bir araya geldim" diye konuştu.

HERKES MÜSLÜMAN ADAYIDIR
HER zaman Peygamber efendimizin hayatını örnek aldığını söyleyen Yıldız, "Kardeşlerimizle iletişimi kurarken kılık kıyafetimiz güzel olacak, tebessüm edeceğiz, seveceğiz, aşk ile bu işe sarılacağız ve kucaklayacağız. Her türlü bağlantıyı bu kardeşlerimizle iyi tutmamız gerekiyor. Dua da etmeliyiz. Komşuluk ilişkisi, okul ve iş hayatındaki arkadaşlık bağı da çok önemli. Herkes potansiyel Müslüman adayıdır",ifadelerini kullandı. (AA)

Hemşin Kaymakamı,Sedat Sezik,"bu gibi haberler bizide duygulandırıyor",şeklinde yorumlarda bulundu.

BİZİ TAKIP EDİNİZ,HAVADİSLERDEN HABERDAR OLUNUZ!

YeniyurtHaber.11.03.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın