Müslüman düşmanı medya

Müslüman düşmanı  medya

Müslüman düşmanı medya patronu

MÜMİNLERİN DÜŞMANI BİTMEZ!..

Axel Springer YayınevMüslüman düşmanı medya patronui'nin CEO'su Mathias Döpfner'in Müslümanlara ve Doğu Almanlara dönük ırkçı sözleri, ülkede gündem oldu. En etkili medya patronu, tam bir Müslüman düşmanı.

BASINA SIZDI
Almanya'nın en etkili gazetelerini bünyesinde barındıran Axel Springer Yayınevi'nin patronu Mathias Döpfner'in medya grubunun üst düzey çalışanlarına gönderdiği kısa mesajlar ve mailler basına sızdırıldı. Haftalık yayın yapan Die Zeit'ın haberine göre ülkenin en etkili medya patronu olan Döpfner, Müslümanları "Gesocks" olarak görüyor. Bu kelime ise "pislik, eğitimsiz ve nefret edilen" bir toplum için kullanılıyor


Bild ve Die Welt gazetelerinde Türk ve Müslüman düşmanlığının bu kadar körüklenmesinin arkasında, Springer CEO'su Döpfner'in Müslüman ve İslam düşmanlığı yatıyor.
MÜSLÜMANLARA HAKARET

Müslümanlardan bahsederken "en alt sosyal sınıf olan pislikleri" tanımlamak için söylenen "Gesocks" kelimesini kullanması, Springer basınının Müslüman düşmanlığını da aydınlatmış oldu. Gazetelerin, patronun İslam düşmanlığı nedeniyle nefret yayınları yaptığı tahmin ediliyor. Gerçekten de gruba bağlı Die Welt ve Bild gibi gazeteler Türk ve Türkiye düşmanlığı olmak üzere yabancı düşmanlığında yarışıyor.


Haftalık Die Zeit (
Yahudi kuruluşu/Yeniyurt)gazetesi, Axel Springer Yayınevi'nin CEO'su ve sahiplerinden Mathias Döpfner'in karakterini ortaya çıkaran iki sayfalık bir habere yer verdi.
DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLÜYOR

BILDZEITUNG/GAZETESİ ÇIPLAKLAR GAZETESIDIR! (Yeniyurt)
Ülkede yabancı düşmanlığını körükleyen, Müslüman düşmanlığını had safhalara taşıyan Bild ve Die Welt gazeteleri olurken, Döpfner'in Doğu Almanlardan da nefret ettiği belirlendi. Almanların genelde küçümsemek amacıyla "Ossi" (Doğulu) ibaresini kullandığı Doğu Almanların "ya komünist ya da faşist" olduğunu belirten Döpfner, "Bunun arası ise yok. İğrenç" mesajını göndermiş.
CEO Mathias Döpfner'in mesajlarını, Bild Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni Julian Reichelt'in sızdırdığından şüphe ediliyor.
GÖSTERMELİK ÖZÜR

Döpfner'in Bild Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni Julian Reichelt'e "FDP için biraz daha yüklenemez misin? Yani onlar en az yüzde 16 oy almalı" içerikli bir mesaj gönderdiği öğrenildi. Zeit'ın haberinden sonra Axel Springer Yayınevi önce durumu kurtarmaya çalıştı. Ancak tepkilerin yükselmesi üzerine CEO Mathias Döpfner özür diledi. Özrün, taktik icabı yapıldığı tahmin ediliyor.
MERKEL NEFRETİ

OOSİLER,DOĞU ALMANLAR(DDR)KALINTISI(yeniyurt)
CEO Döpfner'in bir başka mesajında ise "Ossi'ler hiçbir zaman demokrat olmayacak. Belki de eski Demokratik Almanya'yı tektip ücretin ödendiği bir tarım ve üretim merkezi haline getirmek gerekir" ifadesini kullanmış. Döpfner'in Almanya'nın eski başbakanlarından Merkel'den nefret ettiği gibi, siyasete de dizayn vermeye çalıştığı belirlendi. CEO, Bild'e, "FDP'nin oylarını artırın" talimatını verdiği ortaya çıktı.

"SİNYONİZİM HERŞEYİN ÜSTÜNDEDİR"

İsmail Erel/18.4.2023

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın