Müslüman düşmanı

Müslüman düşmanı

Peygamberimiz'in karıkaturunu çizmişti

Yanarak can verdiYanarak can verdi

İSLAMİ DEĞELERE  SALDIRMIŞTI

İslam’ın kutsallarına meydan okumuş, çizdiği hakaret içeren Hz. Muhammed karikatürleri ile Müslümanları tahriketmişti...

Karikatürist Lars Vilks trafik kazasında yanarak öldü

İsveç'teki bir sanat galerisi için peygamberimiz Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürler çizen Lars Vilks'in geçirdiği kaza sonrası öldüğü belirtildi. 2007'de çizdiği karikatürlerle tüm İslam dünyasının büyük nefretini kazanan Vilks'in otomobilinde bulunan iki koruma polisinin de can verdiği açıklandı.

ÖNCE PATLADI SONRA YANDI
İsveç Emniyet Genel Müdürü Anders Thornber, kamyonla çarpışan otomobilde kaza sonrası patlama meydana geldiğini, alevlerin otomobili sarmas
ı sonucu, araçtaki üç kişinin olay yerinde yaşamını yitirdiğini duyurdu. Kazada dış etkenin olmadığı, kamyon şoförünün ağır yaralandığı bilgisi verildi.

TERS YÖNE GİRDİ
BİR görgü tanığı, saatte 160 kilometre hızla giderken aracın bir lastiğinin patladığını, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu ters yöne girerek kazanın yaşandığını söyledi. Görgü şadi, "Çarpmanın etkisiyle peş peşe patlamalar oldu" dedi.

14 YILDIR BÜYÜK TEPKİ ALIYORDU
75 yaşındaki karikatürist Lars Vilks, 2007'de söz konusu karikatürleri çizmiş, sanat galerisi güvenlik zaafiyetleri ve ölüm tehditleri dolayısıyla karikatürü sergilememişti. Karikatürler kısa süre sonra Nerikes Allehande gazetesinde yayınlanmıştı. Büyük tepki alan Vilks, o tarihten bu yana gizli bir adreste yaşıyor ve polis korumalarıyla geziyordu. Karikatürist, birçok programda protesto edilmiş ve yumurtalı saldırıya uğramıştı. Söz konusu karikatürler daha sonra basın özgürlüğü adı altında çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmıştı.

Etme bulma dunyası.

Basına yansıyan haber.YeniyurtHaber.08.10.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın