Merkel'i çıldırttılar

Merkel'i çıldırttılar

Almanya'da,koronavirüste günlük vaka sayısı...

MERKEL,UYARILARINI TEKRARLIYOR.Merkel’i çıldırttılar

Almanya'da eyaletlerin koronavirüs salgını ile mücadelede alınan önlemleri sürekli gevşetme ve boşluklardan yararlanma çabası,Başbakan Merkel'i adeta çıldırttı.

MERKEL, "DAHA SERT OLMALIYIZ" UYARISINDA BULUNDU.

Koronavirüste günlük vaka sayısının giderek arttığı Almanya'da Başbakan Angela Merkel'in uyarısı eyaletlerce kulak ardı ediliyor.

Koronavirüs ile mücadelede hijyen kuralları,temas kısıtlaması,faliyetlerin,belirli sayıda katılımcı ile gerçekleştirilmesi ve otellerde konaklama yasağı getirilmesi kararları,eyaletler tarafından tek tek iptal edilmeye başlandı.

VAKA SAYISI,7 BİNİ GEÇTİ
GÜNLÜK vaka sayısının rekor üzerine rekor kırıp dün 7 bin 334'e yükselmesine karşın eyaletler üst üste bazı yasakları iptal etti. Baden Württemberg ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde konaklama yasağını mahkemeler kaldırırken, Hessen, Bavyera, Berlin ve Saksonya kendi inisiyatifi ile yasağı iptal etti. Merkel, eyaletlerin geçtiğimiz aylarda benzer tavır içinde olmalarını sert dille eleştirdi.

KURALLARI UYGULAMALIYIZ
MERKEL'İN, "Herkes kuralları delmek ve kurallara uymamak için başka bir fırsat aramak derdinde. Halbuki bizim kuralları daha sıkı uygulamamız gerekir. Daha sert önlemler almalıyız ki, koronavirüs salgını kontrolsüz şekilde yayılmasın" dediği belirtiliyor.

Berlin Sağlık Senatörü, Dilek Kalaycı ise, durumun vahametine dikkat çekerek, maske mecburiyetinin genişletilmesini istedi.
BAKANDAN TASARI
ALMANYA Sağlık Bakanı Jens Spahn(sağ da) da,özellikle riskli bölgelerden gelenlere dönük uygulanan kuralların sertleştirilmesinden yana.

Spahn,uçak şirketleri, demiryolları ve otobüs şirketlerinin yolcu bilgisi vermeye zorlanmalarını öngören bir tasarı hazırlığı içinde.

ALMANYA'DA KORONA HABERLERİ.

ÖTE YANDA..

BaşkonsoloBaşkonsolosluğa koronavirüs kilidisluğa,koronavirüs kilidi!

KONSOLOSLUĞU,ÇİN VİRÜSÜ KORKUTTU.

TÜRKİYE'NİN Köln Başkonsolosluğu, görevli bir personelde koronavirüs tespit edilmesi nedeniyle 30 Ekim tarihine kadar kapatıdı.

TELEFONLA RANDÖVÜ.

(AYRICA,MÜNİH KONSOLOSLUĞU'NUN TL.NUMARASI(santral) 089/178031-0 )

Alınan randevuların iptal edildiği aktarılırken, acil durum ve işlemler için mesai saatleri içinde; 02233 93980, mesai saatleri dışında ise; 0163 9519306 ve 0175 6963192 numaralı telefonlardan başkonsolosluk personeline ulaşılabileceği duyuruldu.

BUGÜN;NUEPERLACH'DA,TÜRK TAXİCİLERLE,AYAK ÜSTÜ SOHBETTEYIZ...

"RİZE!Lİ HEMŞERUME BENZİYORSUN",DİYE TAKILDIK.

"BİR ÇUĞU,YA, RİZE'Lİ,YADA, ARHAVİ'Lİ SANİYOR,AMDA DEĞİLİM."

(NEUPERLACH'TA TAXİCİLERLE AYAK ÜSTÜ KONUŞUYORUZ.BİRSİ ARDAHAN'LI İMİŞ.

"RESMİNİZİ ÇEKE BİLİRMİYİM?" DİYE TAKILDIK. KORANA VİRÜSÜNDEN KORKAR GİBİ,RESİM VERMEKTEN KAÇINDILAR. İLGİNÇ ŞAHIS,KİŞİLERLE,KARŞILAŞIYORUZ..!)

* * * 

Kaynak,AvrupaSabah.Derleyene;YeniyurtHaberAjansı.München.Köln,Berlin.20.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın