Mannheim Polisi

Mannheim Polisi

Dün bomba ihbarı yapılan Mannheim Yavuz Sultan Selim Camii’ne gelen

Berlin'deki tavir,tepki çekmişti.Alkışlar camiye galoşla giren polise işte budur

Alkışlar,camiye galoşla giren polise!

Berlin'de camiye ayakkabılarla giren polis, infiale yol açmıştı.

Dün bomba ihbarı yapılan Mannheim Yavuz Sultan Selim Camii'ne gelen polis, ayağına galoş giydi, köpeklerin ayağına kılıf taktı.

BU davranış Mannheim Polisi'nin özellikle sosyal medyada hassas davranışından dolayı tebrik edilmesine neden oldu.

ÖTE  YANDA,Berlin'de bulunan Mevlana Camii'ne ekim ayı sonunda sanki bir suç çetesinin merkezini basar gibi giren Berlin Polisi'nin aksine,Mannheim Polisi son derece hassa davrandı. Camiye iki bomba yerleştirildiğinin ihbar edildiği mektup gönderilmesi üzerine camiye gelen polis, örnek tavır sergiledi.
POLİS KÖPEĞEDE GALOŞ TAKTI
CAMİYE yapılan bomba ihbarından hemen sonra camiye gelen polis, cami ve çevresini kordon altına aldı. Polis camide arama yapmadan önce bombaya duyarlı polis köpeklerinin ayaklarına koruyucu kılıf taktı. Köpeklerin cami halılarına ayaklarıyla basmaması için deri koruyucu takılırken, polisler de camiye ayakkabılarına galoş taktıktan sonra girdi. Camiye dönük bu ihbar, üçüncü bomba ihbarı oldu.

BAŞKANDAN TEŞEKKÜR GELDİ
YAVUZ Sultan Selim Camii Dernek Başkanı İsmail Hakkı Çakır, "Mannheim Polisi her seferinde çok duyarlı davrandı. Bu son olayda da köpeklerin ayaklarına koruyucu kılıf taktılar. Polisler de aynı hassasiyeti gösterdi. Mannheim Polisi ve yetkililerle çok iyi bir diyaloğumuz var. Mevcut Emniyet Müdürü Andreas Stenger ile ondan önce görev yapan Thomas Körber de bu konuda çok duyarlıydı" diye konuştu.

BASINDA ALMANYA HABERLERİ.

BİZİ TAKİP EDİN,HAVADİSLERDEN HABERDAR OLUN!

Haber;Fatih Yılmaz.Mannheim.Düzenleyen;YeniyurtHaber.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın