Mahkeme tokatı

Mahkeme tokatı

Karlsruhe'deki Helios Kliniği'nde görev yapan Dr. Metin Çakır Twitter

LGBT LİNCİNE MAHKEME TOKATILGBT lincine mahkeme tokadı

Almanya'nın en iyi kalp cerrahlarından olan Dr. Metin Çakır, "Eşcinsellik hastalıktır" Tweet'i yüzünden işini kaybetmişti. Çakır mahkemede haklı bulundu ve tazminata hak kazandı.

EŞCİNSEL/İBNELİK HASTALIKTIR,DOĞRU DEMİŞ.(yHy)

Karlsruhe'deki Helios Kliniği'nde görev yapan Dr. Metin Çakır Twitter hesabından yaptığı paylaşımda eşcinselliği "hastalık" olarak nitelendirmişti. Çakır 13 Mayıs 2020 tarihinde attığı Tweet'te, "Bir hekim olarak eşcinselliğin, transseksüelliğin hastalık olduğunu belirtmek isterim" demişti. Çakır'ın bu paylaşımı üzerine harekete geçen LGBT linç ekibi, doktorun aleyhine itibarsızlaştırma kampanyası başlattı.
İŞE İADE KARARI
HASTANENİN eşcinsellerin rencide edildiği bahanesiyle Dr. Çakır'ın işine son vermesi üzerine Metin Çakır davacı oldu. Çakır, Karlsruhe İş Mahkemesi'ndeki davayı kazanınca hastane temyize gitti. Ancak Mannheim Yüksek İş Mahkemesi de Dr. Çakır'ı haklı buldu ve işe iade kararı verdi. İş akdinin feshinin hukuksuz olduğuna hükmeden mahkeme, hastaneye tokat gibi yanıt verdi.

YÜKLÜ TAZMİNAT
Ancak,Çakır işe dönmek istemedi. Halen Almanya'da ve Türkiye'de farklı hastanelerde ameliyatlara giren Dr. Metin Çakır, bunun yerine hastaneden yüklü miktarda tazminat almaya hak kazandı. Dr. Çakır, mahkeme kararı sonrası büyük sevinç yaşadı. Eşcinsel lobisine boyun eğen hastanenin Çakır'ı işten çıkartmasına Çakır'ın hastaları tepki göstermiş ve kliniğe artık gitmeme kararı almıştı.

Fatih Yılmaz/15.8.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın