Komşusu,Arnavut'u kurtardı

Komşusu,Arnavut'u kurtardı

Babayığıt,yığıtlığını gözsterdi.

İnsanlık ölmemeiş;Adı gibi,babayiğit

Süleyman Babayiğit, çığlığı duyuncaAdı gibi babayiğit yardıma koştu. Üç komşusu ile birlikte evden getirilen yatağı açıp üçüncü kattan atlayan iki çocuk ile annesini kurtard

Almanya'nın Aschaffenburg şehrindeki üç katlı binada pazar günü öğle saatlerinde yangın çıktı.

AVRUPA'DA BİR BAŞKADİR BİZİM TÜRKLER

Mahallesinde çığlıkları duyan 54 yaşındaki Adanalı, Süleyman Babayiğit, yanan evin önüne koştu. Çevresindekilere evde alevler arasında kalan iki çocuk ve annesini kurtarabilmek için bir şey getirmelerini istedi. Biri merdiven getirdi, ancak merdivenin boyu üçüncü kata ulaşamadı.

ÇOCUKLARINI ATMAK İSTEMEDİ

BİRKAÇ kişi iki yatak getirince Babayiğit, Arnavut komşusu Halilaj Hysni (52), Gürbüz adında bir Türk ile Alman komşu, iki yatağı üst üste koyup uçlarından tuttu.

İki çocuk ile anne o yatakların üzerine atlayıp kurtuldu. Babayiğit, "Ev alev alev yanıyordu. Rus kökenli 31 yaşındaki anneye çocuklarını atması için yalvardık. Önce beş yaşındaki oğlunu attı. 13 yaşındaki engelli oğlunu atmak istemedi" diye konuştu.

OLAYDA,ANNE DÜŞERKEN AĞIR YARALANDI

ANNEYİ zor ikna ettiklerini dile getiren Babayiğit, "Uzun konuşmalarımız sayesinde ikna olan anne de atladı, ancak atlarken duvara çarpıp yön değiştirdi. Düştüğünde ayağı yere çarptı ve ağır yaralandı. Netice olarak komşularımızı hayatta tutmayı başardık. Çok mutluyuz. Bel fıtığı rahatsızlığım var, göğsüme darbe aldım, ama onların kurtulması her şeyi unutturdu" dedi.

Basına yansıyan haberler.

Mustafa Akbaba.Aschaffenburg*09.09.2020

* * * 

ÖTE YANDA BİR BAŞKA BERLİN HABERİ

IRKÇILIĞA KARŞI 13 BİNIrkçılığa karşı 13 bin sandalye SANDALYE

Almanya'da "We'll Come United" isimli ırkçılık karşıtı etkinlikler kapsamında dün Federal Meclis binasının önüne 13 bin sandalye konuldu.

Almanya genelinde düzenlenen ırkçılık karşıtı eylem için konulan sandalyeler, halen Midilli Adası'ndaki Moria mülteci kampında yaşamak zorunda kalan insanları simgeledi.

 YeniyurtHaberAjanı,Berlin,München

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın