Köln Havaalanı Türk'e teslim

Köln Havaalanı Türk'e teslim

Köln havalimanı Özöztürk’e emanet

KÖLN HAVAALANI ÖZÖZTÜRK'E EMANETKöln havalimanı Özöztürk’e emanet

Almanya'nın en işlek havalimanları arasında yer alan Köln/Bonn Havalimanı,Cenk Özöztürk'ü temsilci olarak atadı.

Özöztürk, geniş yetkilerle donatıldı.

Avrupa'nın en iyi ikinci, dünyanın en iyi üçüncü yerel havalimanı seçilen, dünyanın en iyi 100 havalimanı kategorisinde ise ilk 30'da yer alan Köln/ Bonn Havalimanı'nda temsilcilik görevine Cenk Özöztürk getirildi. 43 yaşındaki İzmirli iki çocuk babası Özöztürk, denetleme kurulu tarafından 1800 personelden de sorumlu, yetkilerle donatılmış umumi temsilci olarak görevlendirildi.

DEĞER KAZANDIRACAK
Dokuz yıldır Köln/Bonn Havalimanı'nda çeşitli birimde yöneticilik yapan Nürnberg doğumlu Özöztürk, halen havacılıktan sorumlu genel müdür yardımcılığı ve operasyonlardan sorumlu müdür olarak görev yapıyor. Özöztürk, Sabah'a yaptığı açıklamada, "Bana duyulan güven ve destekten dolayı çok mutluyum. Havalimanına daha fazla değer kazandırmak ve hedefimize ulaşmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" diye konuştu.

"İYİ BİR HAVALİMANI BIRAKMAK İSTİYORUM"
Özöztürk, en büyük hedefinin gelecek nesillere iyi bir havalimanı bırakmak olduğunu ifade etti. INSEAD Business School'un İleri Yönetim Programı'ndan mezun olan Özöztürk, Donau Üniversitesi'nde Genel Yönetim alanında Yönetici İşletme Yüksek Lisansı (EMBA) bitirdi. Air Berlin'de istasyon ve bölge müdürü olarak Nürnberg'de çalıştı. 2012'de Air Berlin'den ayrılan Özöztürk, Köln/Bonn Havalimanı'nda kariyerine devam etti.

İbrahim Taş /Köln/Matehan Yeniyurt/5.04.2022

 

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın