Köln'de neler oluyor?

Köln'de neler oluyor?

Adına şiir,kitaplar yazan Kemal'in mekanı

KÖLN'DE KÖTÜ ŞEYLER OLUYOR!

Alman medyasından bir ses yok!

Köln'lu yazar,şair Kemal Petriçli'nin,adına şiirler yaktığı şehir.

Türk ve Müslümanların yoğun yaşadığı Köln'de İslâmofobi son günlerde hortladı. Camiye kundaklama girişiminin ardından posta kutularına nefret içerikli yazı atıldı

Köln'de ne olduysa belediyenin ezan konusunda aldığı karardan sonra oldu. Anakent Belediye Başkanı Henriette Reker, ezanın cami dışından duyulabilecek şekilde okunmasına onay verince, İslam karşıtları harekete geçti. Önce cami önünde protesto gösterisi düzenlendi. Ardından cuma günü cami, benzin dökülerek kundaklanmak istendi. Son olarak ise posta kutularına nefret içerikli yazı atıldı.
TEDİRGİNLİK ARTTI
DİTİB Köln Merkez Camisi'nin bulunduğu Ehrenfeld semtinde Türk evlerinin posta kutusuna atılan yazıda, peygamberimiz Hz. Muhammed'i alaya alan ifadeler yer aldı.

FAŞİTLER  BOŞ DURMUYOR

Irkçılar yazıda, "Hepiniz Anadolu'ya gidin, müezzininiz orada çığlık atsın. Sizi burada istemiyoruz. Biz Hıristiyanız. Başörtüsünü istemiyoruz" ifadelerini kullandı. Yazıyı okuyan Türk ve Müslümanlar, çok tedirgin olduklarını dile getirdi.

AMAÇLARI KORKU SALMAK
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, kundaklama girişimi ile Müslümanlar ve Alman toplumu arasındaki kardeşliğin baltalanmasının hedeflendiğini söyledi.

Türkmen, "Sansasyonel bir eylem yaparak insanların kalplerine korku vermeyi amaçladıklarına inanıyorum. Barış ve kardeşlik bağının zedelenmesi mümkün değil" dedi.
ASLA MÜSAMAHA GÖSTERMEYECEĞİZ
CAMİYE yapılan saldırı hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Henriette Reker, "Saldırı, farklı, çoğulcu ve açık toplumumuza yapılmış bir saldırıdır. Köln'de buna müsamaha göstermeyeceğiz" dedi.

Öte yandan Dinler Konseyi üyeleri de eylemi kınadıklarını ve Müslümanlar ile dayanışma içinde olduklarını ifade etti.
KREŞE BOMBALI SALDIRI TEHDİDİ
KÖLN'de bir kreşin arazisine giren biri, 'binayı havaya uçurma' tehdidinde bulundu. Riehl semtindeki eylem sonrası polis alarma geçti ve kişinin yakalanması için operasyon başlattı. Tehdit sonrası kreşteki çocukların eğitmenler tarafından binadan çıkarıldığı, ailelerine teslim edildiği kaydedildi.

BATI'DA IRKÇI FAŞİSTLER YÜKSELİŞTE. GEÇMİŞTEN DERS ALMADILAR

İbrahim Taş/Alican Yeniyurt.22.11.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın