Kaçırılan Çocukları İçin

Kaçırılan Çocukları İçin

Çocuklarına sahıp çıkamayanlar da da suç var

DİYARBAKIRLI ANNELER İLE  DAYANIŞMA...Diyarbakır anneleriyle omuz omuza

ÇOCUKLAINIZA SAHİP ÇİKMAZSANIZ,EŞKİYALAR SAHIP OLUR!

PKK'nın kaçırdığı Nilüfer Töremiş'in annesi Maide Töremiş, Berlin'de sesini duyuramayınca Türkiye'ye gitti. Türk bakanlarla görüşüp derdini anlatan Maide Ana, Diyarbakır anneleriyle omuz omuza nöbet tuttu.

TEHDİTLER  BİZİ YILDIRMAZ
Almanya'da PKK'nın kaçırdığı kızı Nilüfer için 92 haftadır eylemini sürdüren Maide Töremiş, Diyarbakır annelerine destek ziyaretinde bulundu. Anneler tarafından sloganlarla karşılanan Töremiş, gözyaşlarına hakim olamadı. PKK'nın tehditlerine rağmen Diyarbakır'a giden Töremiş, anneler ile birlikte HDP İl Binası önünde açıklama yaptı.

PKK, HDP'Yİ YÖNETİYOR
PKK'NIN, HDP'yi yönettiğini belirten konuşmasında buna tepki gösteren Töremiş,"Kürtler HDP'ye oy verdiler, ancak HDP PKK'ya destek olarak Kürtleri hayal kırıklığına uğrattı. PKK, HDP'yi yönetiyor. Ben Diyarbakır'dan anneler ile birlikte bir kez daha haykırıyorum, HDP'ye yazıklar olsun, yazıklar olsun" diye konuştu.

KIZINA SESLENDİ

DİYARBAKIR anneleri ile birlikte oturma eylemini sürdüren Maide anne, HDP Diyarbakır İl Binası önünde kızına seslendi. Kızına "kokunu özledim" di yen anne Töremiş, "Buraya sen ve diğer çocuklar için geldim. Senin yerin oralar değil, hiç olmayacağın bir yerdesin. Kollarımı açmış, seni bekliyorum. Sen yeter ki gel kızım. Annen seni bekliyor" dedi.
SONUNDA ANNELER KAZANACAK
Kandırılıp ya da zorla dağa götürülenlerin de artık dönmesi gerektiğini kaydeden anne Maide Töremiş, "Siz de artık gerçeği görün, ailenize dönün. Evladı dağda olsun olmasın tüm annelerin ve babaların da evladı için aylardır mücadele eden bizlere destek vermesi gerektiğine inanıyorum. Ben Maide Töremiş olarak buradan sesleniyorum, uyuyan anneleri uyandıracağım, ben bunu başaracağım ve sonunda anneler kazanacak" ifadelerini kullandı.

BAHüseyin KAÇARSINA YANSIYAN FERYATLAR. TÂ DİYARBAKIR'DAN,DÜNYA'YA SERDENİŞ.

Hüseyin Kaçar/ Osman Sakaoğlu.15.06.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın