Isveç ve Norveç'te faşistler

Isveç ve Norveç'te faşistler

İşveç'te ve Norveç'te faşıst-imansızlar Kur'anı yaktılar.

Aşırı sağcı/faşistler/lar yine azıttı! 

İsveç'te Kur'an yakma provokasyonu.     

Avrupa'da artan İslam karşıtlığı bu kez de İsveç'te hortladı. Aşırı sağcıların Kur'an yakma proAşırı sağcılar yine azıttı! İsveç’te Kur’an yakma provokasyonuvokasyonu sonrasında, Malmö Şehrindeki sokaklar karıştı.

*KIÇI POHLU İSVEÇLİYE TEPKI

Avrupa'da son yıllarda hızla artan aşırı sağcı saldırıları durmuyor.

İslâm ve göçmen karşıtı faşistler,bu kez İsveç'te kara yüzlerini gös terdi.

İsveç'te aşırı sağcı sokak ressamı,Dan Park ile Danimarkalı ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan'ın iki haftadır Malmö'de Müslümanları kışkırtmak için birçok girişimde bulundu. Olayların başlangıcı için cuma günü seçildi.

İMANSIZ KÂFİRLER SOKAĞA TAŞTI...

Özellikle Cuma namazını hedef almak isteyen İslam düşmanları cami önünde Kur'an-ı Kerim yakmaya kalktı.

İlk olarak aşırı sağcı "Stram Kurs "lideri Rasmus Paludan,Kur'an-ı Kerim yakmak istedi. Böylesi bir faşistliğe hazırlanan aşırı sağcılara polis geçit vermedi.
SVD gazetesinin haberine göre, Malmö'ye giriş yapmaya çalışan faşist siyasetçi Paludan sınırdan geri çevrildi. İki yıl boyunca da ülkeye girişi yasaklandı. Ancak,Malmö'de aşırı sağcı parti üyesi üç kişi, göçmenlerin yoğun olduğu Rosengard bölgesinde Kur'an-ı Kerim'i yakarak sosyal medya hesaplarından yayınladı.

Gece ise 300 kişilik grup, aşırı sağcıları protesto için toplandı. Öfkeli kalabalık ile polis arasında arbedeler yaşandı. Dün sabaha kadar süren olaylarda polis 20 kişiyi gözaltına aldı. İlerleyen saatlerde gözaltına alınanların hepsi serbest bırakıldı.

TÜRKİYE,OLAYI TELİN ETTİ.
Türkiye'den İsveç'teki provokasyonuna sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada, "Kutsal Kitabımıza yapılan bu saygısızlık, Avrupa'da İslam düşmanlığının ve faşizmin nasıl güçlendiğini gösteren yeni bir lanetli eylemdir. İsveç makamlarının bu saygısızlığı en ağır şekilde cezalandırmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da "İslam düşmanı ırkçı bir sözde siyasetçi ile yandaşlarının Kuran-ı Kerim'e yönelik çirkin tahriklerini en ağır şekilde kınıyoruz" denildi.

ÖTE YANDA  BAŞKAN'DAN TEPKİ GELDİ.

Eski İsveç Başbakanı Bildt; "Kur'an’ın yakılması asla kabul edilemez",dedi.

* * * 

BİR BAŞKA OLAY,NORVEÇ'TE  YAŞANDI

Norveç'te İslam karşıtı bir grup,parlamento binası önünde Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını yırttılar.Norveç'te Sian üyeleri parlamento binası önünde Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını yırttı

      ŞEYTAN'A TAPAN SİAN'LAR        

Norveç'te Sian üyeleri parlamento binası önünde, Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını yırttı

Norveç'in başkenti Oslo'da İslam karşıtı aşırı sağ grup Sian, parlamento önünde eylem gerçekleştirdi. Eylemde Müslümanların kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim'i yırtan ve sayfalarının üzerine tüküren Sian üyesi bir protestocu olayların büyümesine neden oldu.

* İMANSIZ,ŞEYTAN,TOYFEL BİR KADIN 

Görüntülerde Sian üyesi bir kadın protestocunun,"Hristiyanlığı, Hinduzimi eleştirebilirsiniz ama; İslam'a laf söyelemeyezsiniz. Artık bitti!" diye bağırırken Kur'an-ı Kerim'i yırttığı ve sayfalarına tükürdüğü görülüyor.

Protestoya tepki gösterenlerle Sian üyeleri arasında çıkan arbede sonrası polis 29 kişiyi tutukladı. Tutuklananlar arasında reşit olmayanların da olduğu bildirildi.

"ALLAH BU İMANSIZLARA  HİDAYET VERSİN",DİYORUZ.(yhy)

* * *

Bize gelen haberler.

[email protected]* Yeniyurt Haber Yorum.30.08.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın