Irkçı Subay Nihayet

Irkçı Subay Nihayet

Franfurt Eyalet Yüksek Mahkemesi'nin dava açmamak için önce direndiği, ardından

IRKÇI SUBAY NİHAYET YAKALANDI

Irkçı subay nihayet tutuklandı

Mülteci kılığına girerek Almanya'da terör saldırısı planlayan ırkçı Üsteğmen Franco Albrecht sonunda tutuklandı.

Polis kontrolüne takılan Albrecht’in üzerinde deliller bulundu.

TERÖR HAZIRLIĞINDAYDI
Franfurt Eyalet Yüksek Mahkemesi'nin dava açmamak için önce direndiği, ardından Yargıtay kararı ile mecbur bırakıldığı için yargılamaya başladığı Franco (Alman değil)Albrecht tutuklandı. Mülteci kılığına girip Almanya'da terör hazırlığı içindeyken yakalanan Albrecht'in delil karartma ve kaçma şüphesi nedeniyle tutuklandığı açıklandı. Halen mahkemesi devam eden Albrecht tutuksuz yargılanıyordu.
POLİSLERE SALDIRDI
Orduda subay olan zanlının Frankfurt yakınlarındaki Offenbach'ta kendisine kimlik soran polislere mukavemet gösterdiği, agresif davrandığı için biber gazıyla etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Ardından çantası aranan Üsteğmen Franco Albrecht'in üzerinde dava için önemli olabilecek bazı deliller bulundu. Frankfurt Eyalet Yüksek Mahkemesi bunun üzerine tutuklama kararı verdi ve Albrecht cezaevine gönderildi.

SİLAHI TUVALETE SAKLAMIŞ
IRKÇI Üsteğmen Franco Albrecht, Viyana Havalimanı'nda bir tuvalete sakladığı suikast silahını almaya gidince gözaltına alınmıştı. Yapılan soruşturma kapsamında Alman ordusunda üsteğmen olduğu belirlenen Albrecht'in sahte isimle mülteci kılığına girerek, suikast planladığı ortaya çıktı. Albrecht'in suikast girişimi planladığı siyasiler arasında dönemin Adalet Bakanı Heiko Maas'ın da olduğu belirlenmişti.

İDDİALARI REDDEDİYOR
TERÖR saldırısı hazırlığı içinde bulunmak, silah ve patlayıcı madde yasasına muhalefet, dolandırıcılık suçlarından ötürü Mayıs 2021'den bu yana yargılanan Franco Albrecht, 26 Nisan 2017 ile 29 Kasım 2017 tarihleri arasında tutuklu kaldı. Ardından da tutuksuz yargılanmaya başladı. Albrecht davada silah bulundurma suçunu kabul ederken, terör saldırısı hazırlığı içinde bulunduğu iddiaları ise reddetti.

İsmail Erel./Derleyen;YeniyurtHaber.15.02.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın