İntikam alınacak

İntikam alınacak

Afkanistan'i önce Rusya,daha sonroda ABD İşgal etti

ABD'YE TEHDİT.  EL KAİDE USEMA BİN LADİN'NİN İNTİKAMI ALINACAKTIR.

Başkan Joe Biden'ın yaptığı tarihi açıklamayla birlikte  ABD,  Afganistan'daki birliklerini çekmeye başlamış; bu çekilme tarihin en uzun savaşının bitişi olarak değerlendirilmişti.

Ancak, El Kaide'den ABD'ye kan donduran bir tehdit geldi; "Usame Bin Ladin'in intikamını alacağız!

AFKANİSTAN'İN ÖNSE RUSYA DAHA SONRADA USA/ABD İŞKAL ETMİŞTİ.

AFKANİSTAN'NIN BAŞINA GELENLER

ABD Başkanı Joe Biden,Afganistan'daki ABD askerlerinin 11 Eylül 2021'e kadar tamamen geri çekileceğini söylemişti. Ancak ABD'nin bu hamlesi El Kaide'nin intikam için geri dönme planlarına hiç etki etmedi...

Biden'ın bu açıklamasından kısa bir süre sonra NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO üyesi ülkelerin Afganistan'dan 1 Mayıs'tan itibaren çıkılması konusunda birlik içinde olduğunu açıklamıştı.

BU TARİHÎ KARARIN ARDINDAN

  • Bu tarihi kararın ardından ABD ve NATO askerlerinin Afganistan'dan çekilmesi resmen başladı. Halen ülkede bulunan, sayıları 2 bin 500 ila 3 bin arasında olduğu tahmin edilen ABD askerleri ile yaklaşık 7 bin NATO askeri personeli, bugünden itibaren aşamalı olarak ülkeyi terk edecek.

ABD Başkanı Joe Biden, 15 Nisan'da yaptığı açıklamada, 1 Mayıs'ta çekilme sürecinin başlatılacağını, Afganistan'ın işgalinin yıl dönümü olan 11 Eylül'ün önce bütün askeri kuvvetlerin çekilmiş olacağını açıklamıştı.

HAYDE BAKALIM SIRA IRAK,SUDAN VE YUNANİSTAN'DA

BASINDA AFKANİSTAN.

DHA/YeniyurtHaber. 30.04.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın