İkinci dalga

İkinci dalga

Dünya'yı saran korku vebası

İNGİLTER'DE KORONA VİRÜS SALGININDA 2. MUTASIYON

 DÜNYA'YI  SARAN KORKUNÇ VİRÜS   

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, ülkede Güney Afrika’dan gelen 2 kişide korona virüsün mutasyona uğramış ve daha da hızlı yayılan başka bir türünün tespit edildiğini duyurdu.

İngiltere'den korona virüsün mutasyona uğraması ve yeni türün bulaşma hızının daha yüksek olduğunun açıklamasının ardından kötü bir haber daha geldi. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Güney Afrika'dan gelen 2 kişide mutasyona uğraşmış korona virüsün başka bir türün tespit edildiğini bildirdi. Hancock, tespit edilen türün İngiltere’dekinden daha da hızlı yayıldığını ve daha fazla mutasyona uğradığını söyledi.

Son 2 hafta içinde Güney Afrika'dan İngiltereye gelenlere 14 gün karantina

Günlük gerçekleştirilen basın toplantısında mutasyona uğrayan virüs üzerinde duran Sağlık Bakanı Hancock, “Virüsle temasta bulunmuş ve bulaşan kişileri karantinaya aldık. Yeni mutasyona uğramış virüsü incelemeye başladık” diye konuştu.

Alınan tedbirlere de değinen Hancock, son iki hafta içerisinde Güney Afrika'dan İngiltere’ye gelen herkesin 14 gün süreyle karantinaya alındığını ve bu kişilerin hiç kimseyle temas etmemesi için gerekli önlemleri aldıklarını vurguladı.

Güney Afrikalı yetkililer ile temas halinde olduklarının altını çizen Matt Hancock, yetkililere hızlı ve duyarlı oldukları için teşekkür etti.

Yunus Dalgıç, 23.12.2020

ÖTE YANDA...

ALMANYA'DA YENİ Turistlere yeni dalga uyarısıDALGA UYARISI GELDİ.

Almanya Sağlık Bakanı Spahn, Noel ve yılbaşı tatilinde Türkiye ve Doğu Avrupa ülkelerine gidenleri uyardı ve "Dönüşte yeni dalgaya yol açmayın" dedi

 VAKA SAYISI  KORKUTUYOR

HÂLÂ ÇOK ZİYARET VAR
KORONAVİRÜS ölümleri ile vaka sayılarının artması,Noel ve yılbaşının da gelmesi ile Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, tatil yapacakları uyardı. Bakan, Noel ile yılbaşı tatilinde Türkiye ve Doğu Avrupa ülkelerine gidenlere, "Tüm bu olan bitenden sonra gördüğüm Doğu Avrupa, Balkanlar ve Türkiye'ye hâlâ çok sayıda memleket ve akraba ziyaretleri gerçekleşiyor" dedi.

962 KİŞİ YHAYATINI KAYBETTİ
BAKAN, dönüşlerin pandemide yeni bir dalgaya yol açmamasına dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. Almanya'da son 24 saatte hayatını  kaybedenlerin sayısı 962 olarak açıklandı. Toplam can kaybı 27 bin 968'e yükseldi. Günlük vaka sayısı ise,24 bin 740 olarak kayıtlara geçti. Ülkede,100 bin kişi başına 414,1 vaka ile Saksonya Eyaleti başı çekti.

ALMAN CUMHUR BAŞKANI,WEICNACHT MESAZINDA

Frankfurt,München, 24.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın