İki yüzlü ALMANYA..!

İki yüzlü ALMANYA..!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği (EG) ülkelerini

Merkel'de şaşırdı.Bi öyle,bi böyle ninisinde!..       

Türkiye'ye üstü kapalıMerkel'den şoke eden Yunanistan çıkışı! Türkiye'ye üstü kapalı mesaj: Bunu yapmak zorundayız mesaj; Bunu yapmak zorundayız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği (EG) ülkelerini Doğu Akdeniz krizinde Yunanistan'ı desteklemeye çağırdı.

Merkel, "AB ülkeleri, haklı olduğu konularda Atina'yı ciddiye alma ve desteklemekle yükümlüdür" dedi.

Ankara ile Atina arasında arabuluculuğa soyunan Berlin yönetimi, daha önce de Yunanistan'a desteğini açık etmişti.

BİR ÇATI ALTINDA,(EUROPA GEMEINSCHFT(EG) AVRUPA BİRLİĞİ

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başkent Berlin'de geleneksel yaz dönemi basın toplantısında Doğu Akdeniz'deki gerilim hakkında açıklamalarda bulundu.

"HAKLI OLDUKLARI KONULARDA YUNANİSTAN'I DESTEKLEMELİYİZ"

Avrupa Birliği (EG) ülkelerini Doğu Akdeniz krizinde Yunanistan'ı desteklemeye çağıran,Başbakan Merkel, "AB ülkeleri, haklı olduğu konularda Atina'yı ciddiye alma ve desteklemekle yükümlüdür" ifadesini kullandı. Merkel, gerginliğin artmasından yana olmadığını belirterek, " her iki taraflarla konuşmalıyız" dedi.

"İKİ ÜLKE ARASINDAKİ MESELELERE KAYITSIZ KALAMAYIZ"

Almanya Başbakanı, "Türkiye ile çok kapsamlı bir ilişkiye sahibiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sık sık görüşüyorum. İki NATO üyesi ülke arasındaki soruna kayıtsız kalamayız" dedi.

*Almanya,daha öncede,Türkiye'ye karşı Yunanistan'ı destekle diğini açıklamıştı.

YUNANİSTAN,DİŞ İŞLERİ BAKANİ DENDİAS,"DİYALOĞA HAZIRIZ AMA HAKLARIMIZI DA SAVUNURUZ"

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ise, "Türkiye yayılmacı planlarını hayata geçiyor. Tansiyonun düşürülmesi çağrılarına rağmen Türkiye ihlallerini devam ettiriyor. "Yeni Osmanlı" ideolojisi görüyoruz ve bu Akdeniz'in eleAlman Bakan Maas, daha sonra bir önceki Başbakan Çipras ile görüştü. geçirilmesini kapsıyor. Doğu Akdeniz tüm Avrupa ailesini ilgilendiriyor. Diyaloğa hazırız ama egemenlik haklarımızı savunacağız" dedi.

SİYASETTE,MASKELİ GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR...

MASKELERİN ALTINDA NELER GİZLİYDİ,ALLAH BİLİR.

(Alman Bakan Maas,daha sonra bir önceki Başbakan Çipras ile de görüşmüştü.)

BERLİN, ATİNA'YA DESTEĞİNİ DAHA ÖNCE DE AÇIKLAMIŞTI.

Ankara ile Atina arasında arabuluculuğa soyunan Berlin yönetimi, daha önce de Yunanistan'a desteğini açık etmişti. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye'ye gelmeden önce Yunanistan'a uğramış ve burada, "Avrupa Birliği ve Almanya, Doğu Akdeniz'de Türkiye ile kriz yaşayan Yunanistan'ın yanında" ifadelerini kullanmıştı.

* MERHUM,SÜLEYMAN DEMİREL," SİYASETTE,DÜN DÜNDÜR,BUGÜN BUGÜNDÜR",DERDI.

* * * 

Bize göre;Almanya,Yunanistan/Girchenland)'a verdiği porçları kurtarma peşinde.

ÖTE YANDA...Alman basınından çok çarpıcı Doğu Akdeniz yorumu: Erdoğan taviz vermiyor! Türkiye hakkı olanı alacak

Alman basınından çok çarpıcı Doğu Akdeniz yorumu; "Erdoğan taviz vermiyor! Türkiye hakkı olanı alacak",şeklinde yorum yapıldı.

Alman Die Zeit gazetesi,Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Doğu Akdeniz'deki doğal gaz rezervlerine ilişkin taviz vermek istemediğini belirterek, "Türkiye hakkı olanı alacak" değerlendirmesini yaptı. 

Yunanistan ile Türkiye arasında gerilimin sonlanmadığına dikkat çekilen haberde, NATO'nun devreye girmeye çalıştığına yer verildi.

* * * 

Basına yansıyan Almanya haberleri.

Derleyen;Yeniyurt Haber Ajansı./ 28.08.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın