Holanda'da 14 İnfaz

Holanda'da 14 İnfaz

Sokak ortasında işlenen cinayetlerde faillere ulaşılamaması

HOLANDA'DA İNFAZ!..Hollanda’da 14’üncü infaz

Hollanda'da son üç yıl içerisinde silahla infaz edilen Türk sayısı 14'e yükseldi.

Faili meçhul kalan cinayetler, akıllara "Seri katil mi var?"sorusunu getirdi.

ÜÇ GÖRGÜ TANIĞI SORGULANDI
Hollanda'nın Goes şehrinde perşembe akşamı saatler 22.40'ı gösterdiğinde silah sesleri duyuldu. Kurşunların kentte oto kuaför işleten 24 yaşındaki Onur Bağlan'ı hed
ef aldığı anlaşıldı.

Bir spor salonunun parkında infaz edilen Bağlan, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olayla ilgili üç kişi görgü tanığı olarak sorgulandı, ancak cinayetin arka planı henüz aydınlatılamadı.

SOKAKTA ÖLDÜRÜLÜYORLAR
HOLLANDA'da son üç yıl içerisinde Serdar Aygün (33), Burak Arslan (29), Hakan Zatsan (43), Mustafa Ateş (50), Zeki Yumuşak (41), Kemal Zengin (44), Ergin Başakçı (41), Ömer Köksal (22), Ali Aydın (44), Ali Ekrem Kaynak (55), Şaban Berk (57), Mehmet Kılıçsoy (49) ve Mehmet Tahiroğlu (52) sokak ortasında vurularak öldürüldü. Elazığlı Bağlan cinayetinin bu cinayetlerle ilgisi olup olmadığı bilinmiyor.
NSU GİBİ SERİ CİNAYET Mİ?
Sokak ortasında işlenen cinayetlerde faillere ulaşılamaması, cinayetlerin üzerine yeterince gidilememesi, ülkedeki Türk toplumunun tepkisine yol açtı. Türkler, "Yoksa bu cinayetler de Almanya'daki gibi bir seri cinayet mi? Türk işverenlere dönük bu cinayetler de tıpkı NSU terör örgütü cinayetleri gibi örtbas mı edilmek isteniyor? Faillerin tez zamanda bulunmasını istiyoruz" diye tepki verdi.

Fatih Özyar/Holanda.31.01.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın