Hesabını soracağım

Hesabını  soracağım

Ece'nin hesabını soracağım

BU YAPILANLARIN HESABINI SORACAĞIM !..Ece’nin hesabını soracağım

İzmir'de bir restoranda yediği yemekten zehirlenerek ölen 6 yaşındaki Ece'nin annesi Hasret Mercankaya; "Kızımın hesabını sorana kadar Belçika'ya dönmeyeceğim",dedi.

Belçika'dan tatil için nisanda Aydın'ın Didim ilçesindeki yazlık evlerine giden Mercankaya ailesi, yaşadıkları kabusun etkisinden kurtulamıyor. İzmir'in Gaziemir ilçesindeki bir restoranda 13 Nisan günü yedikleri yemek sonrası hayatları altüst olan baba Cihan (37) ve anne Hasret Mercankaya (33), "Kızımız Ece Melisa'yı toprağa verdik. Oğlumuz haftalarca komada kaldı. Evladımızın hesabını soracağız" dedi.

DÖRT DEFA ACİLE GİTTİK
ANNE Hasret Mercankaya, "Yemekten sonra kustuk, rahatsızlandık. Eşim beni ve iki çocuğumuzu Didim Devlet Hastanesi'ne götürdü. Üç kez acilde muayene edildik, ama 'Durumları iyi' denilerek taburcu ettiler. Çocuklar, fenalaştı. 4. kez acile başvurunca Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildik. Ece, beş gün sonra öldü. Oğlumuz Ege, yeni taburcu oldu" diye konuştu.

HAYATIMIZI KARARTTILAR
ŞU anda önceliğinin Belçika'ya dönmek değil, Türkiye'de başlattığı hukuk mücadelesinin sonucunu beklemek olduğunu söyleyen Mercankaya, "Tatil sevinci ile geldiğimiz Didim'de hayatımızı karartan restoran ile ihmalkar davranan doktorlar için hukuk mücadelesi başlattık. Doktorlara soruşturma açıldı. Kim hatalı ve kusurluysa bunun cezasını çekmeli. Mücadelemiz sonuçlanmadan Belçika'ya dönmeyi asla düşünmüyoruz" diye konuştu.

Fatih Özyar/6.7.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın