Hergün yeni bir iddia

Hergün yeni bir iddia

Nerde ise her gün,coronavirüsle ilgili,iddialar

 Bir başka soğuk savaşmı?;"Koronavirüsü Vuhan'daki laboratuvarda üretildi"

ABD/USA Dışişleri Bakanı Mike Pompeo,Çin'i salgın nedeniyle dün yayı bilgilendirmediği için suçlayarak, “Koronavirüs Wuhan’daki laboratuvarda yapıldı” iddiasında bulundu.

Çin'de ortaya çıkarak dünya genelinde 3 milyon 500 binden fazla kişiye bulaşan ve 240 binden fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgını nedeniyle ABD/USA'de bilanço artıyor.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı açıklamada “Koronavirüs Wuhan’daki laboratuvarda yapıldı” ifadelerini kullanırken, “Rahatlıkla söyleyebilirim ki virüsün Wuhan’da bulunan laboratuvardan geldiğine dair çok sayıda kanıt mevcut’’ dedi.

Pompeo,ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde dile getirdiği gibi korona virüsün insan yapımı olduğunu yarasa veya hayvan pazarından kaynaklanmadığını ortaya koyan kanıtlara sahip olduklarını aktardı.

Pompeo, “Şu ana kadar birçok uzman bu virüsün insan yapımı olduğunu düşünüyor. Buna inanmamak için hiçbir neden yok’’ ifadelerini kullandı.

Pompeo, konuşmasının devamında Çin'i salgın konusunda dünyayı bilgilendirmedikleri konusunda suçladı.

ABD/USA'de toplam koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 165 bin 953’e, hayatını kaybeden lerin sayısı ise 67 bin 595’e ulaştı.

ABD/USA'de koronavirüs salgınının merkez üssü konumunda bulunurken,salgın nedeni ile en fazla can kaybının yaşandığı ülke oldu.

ÇİN,ARAŞTIRMAYI RET ETTİ

* * *

Basına yansıyan coronavirüs haberleri.04.05.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın