Hayal Ötesi Yıkımı Gülerek Karşıladı

Hayal Ötesi Yıkımı Gülerek Karşıladı

Hayal ötesi bir yıkım gördüm

ASRIN FELÂKETİ DEPREMDEN YIKILAN  BINALARHayal ötesi bir yıkım gördüm

Alman yardım derneği ASB'nin başkan yardımcısı ve TV sunucusu Christine Theiss, hiçbir fotoğraf ve videonun depremin boyutunu yansıtamayacağını söyledi.

Almanya'ya kick boksta dünya şampiyonluğu getiren, TV sunuc uluğunun yanı sıra Arbeiter Samariter Bund (ASB) adlı yardım kuruluşunda başkan yardımcılığı yapan Dr. Christine Theiss (43), sekiz kişilik ekibi ile Hatay'ın Samandağ ilçesine gitti.

YAZARIMIZ,İŞ ADAMI(Berlin'de danışmanlık bürüsü) KÂMİL İŞLERİN MEMLEKETİ

Bölgede dere sularını arıtarak içme suyu haline getiren ekipte yer alan Theiss, deprem bölgesindeki izlenimlerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

FOTOĞRAFLAR YETERSİZ KALIR
ACİL yardım ekibine bir gün boyunca eşlik ettiğini belirten Theiss, "O 24 saat bana 48 saat gibi geldi. Burası çok yoğun nüfuslu bir bölge. Bir saat boyunca yıkılmış evlerin yanından geçtik ve bu, hasar bölgesinin sadece başlangıcı. Buradaki yıkımın korkunç olacağı benim için açıktı. Ancak gerçek, hayal gücünün ötesinde. Hiçbir fotoğraf veya video boyutları anlaşılır hale getiremez" dedi.
ŞEHİR ARTIK ÇOK SESSİZ
Depremden milyonlarca insanın etkilendiğini ifade eden Theiss izlenimlerini, "Hasar alanı güney Almanya'nın tamamı kadar büyük. Pek çok bina kâğıttan evler gibi yıkılmış, altyapı tamamen yok olmuş. Bazı evler sağlam görünüyor, ancak kimse içeri girmeye cesaret edemiyor. Çadırımda ilk gece çok sessizdi. 120 bin nüfuslu kentte ses yok. Jeneratörler çalışınca gün başladığı anlaşılıyor" diye yazdı.

KADIN BOKSORMUŞ!

CESARET BENİ ÇOK ETKİLEDİ

Kendisini en çok insanların cesaretinin etkilediğini ifade eden Christine Theiss, "Enkaz kaldırmayı hızlandırmak ve yeniden inşayı başlatmak için ülkenin her yerinden hafriyat makineleri ve kamyonlarla geliyorlar. İlk dükkânlar tekrar açılıyor. Bir şeyler yapmak istiyorsanız bağış yapın. En çok bu yardımcı olur" dedi.

Mustafa Akbaba/YeniyurtHaber/7.03.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın