Hanover'de Skandal Olay

Hanover'de Skandal Olay

Hannover’de skandal üstüne skandal

HANOVER'DE OLAY VAR!..Hannover’de skandal üstüne skandal

Hannover'de Konyalı Abdülkadir Sargın'ın cenazesinin yanlışlıkla yakılması, bir skandalı daha patlattı. Başka bir hastanede, Sargın'ın kardeşi Doğan'ın yanlış bacağının kesildiği ortaya çıktı.

Almanya'da alarm veren sağlık sistemi, hastanelerde skandallar yaşanmasına neden oluyor. Bunun son örneği, Hannover'de Konyalı Abdülkadir Sargın'ın (71) cenazesinin karıştırılması sonrası cesedin yakılmasıydı. Süreci Abdülkadir Sargın'ın kızı Ayşegül Sargın (40)Türk basını'na anlattı. Sargın, "Babam beyin kanaması sonucu 14 Aralık'ta KRH Klinikum Nordstadt'ta öldü. Defin öncesi büyük şok yaşadık" dedi.
BÜYÜK PANİK YAŞADIK
SARGIN, "Vefattan bir gün sonra cenaze MHH adlı adli tıp kurumuna otopsi için gönderildi. Cenaze nakil firması ile irtibata geçtik, salı günü cenazeyi yıkayıp çarşamba günü Stöcken Müslüman Mezarlığı'na defnedecektik. Kardeşim Kerem, cenazeyi yıkamaya yardımcı olmak için içeri girdi. Birkaç dakika sonra 'İçerideki babam değil' diye bağırdı. Koşarak içeri girdim. O an panikledik" diye konuştu.

CESETLER OTOPSİDE KARIŞTI
CENAZE firmasının MHH'yı aradığını anlatan Sargın, "Ardından MHH'ya gittik. Cenazenin nereye gittiği araştırılırken, bir çalışan kadın, 'Nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Babanız yanlışlıkla yakıldı. Nerede yakıldığını biz de bilmiyoruz' dedi. Polise şikâyette bulunduk. Avukat tuttuk. Devreye Hannover Başkonsolosluğu ve Dışişleri Bakanlığı girdi. Babamın cenazesinin nerede yakıldığını yerel gazeteden öğrendim" dedi.
HUKUK ÖNÜNDE HESAP SORACAĞIZ
Ayşegül Sargın, babasının cesedinin cuma günü yakılıp pazartesi günü toprağa verildiğini öğrendiğini anlattı ve "Biz babamı ne olursa olsun Müsl
üman mezarlığına defnetmek istiyoruz. Olayı sonuna kadar götüreceğiz. Bir özrü çok görenlerden hukuk önünde hesap soracağız" dedi.

CENAZE TÜRKİYE'  DE

TÜRKİYE BİZİ YANLIZ BIRAKMADI ( 01.01ç2023)

Türkiye bizi yalnız bırakmadı

Cenazesi yanlışlıkla yakılan Abdülkadir Sargın için tören düzenlendi, külleri toprağa verildi. Sargın’ın oğlu Mete Sargın, "Acılı günümüzde devletimiz bizi yalnız bırakmadı. Türkiye çok büyük bir devlet" dedi

GIYABİ CENAZE NAMAZI
Almanya'nın Hannover şehrinde yanlışlıkla cesedi yakılan 71 yaşındaki Abdülkadir Sargın'ın külleri düzenlenen tören ve kalabalık bir katılımla Stöcken Müslüman Mezarlığı'nda toprağa verildi. Konyalı Sargın'ın cesedinden geriye kalan küller oğlu Kerem ile kızı Ayşegül tarafından teslim alındı. Ortada ceset olmadığı için Hannover DİTİB Merkez Camisi'nde talihsiz adam için gıyabi cenaze namazı kılındı.

CİNAYET  ÇIKTI! ( 16.01.2023)

Skandaldan cinayet çıktı

Adli tıptaki yanlışlık sonucu cesedi yakılan Abdülkadir Sargın’ın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Hannover Savcılığı, katil zanlısının Sargın’ın oğlu olduğunu açıkladı

SAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI
Konyalı Abdülkadir Sargın'ın cesedi otopsi sonrası Almanya'nın Hannover kentindeki MHH adlı adli tıp kurumunda bir Alman'ın cenazesi ile karıştırıldı. Beyin kanaması sonucu ölen Sargın'ın karıştırılan cenazesinin yakıldığı haberi gelince büyük skandal patladı. Şimdi ise skandalın ardında bir cinayet olduğu ortaya çıktı. Savcılık, cinayetin arkasındaki ismin, Sargın'ın 37 yaşındaki oğlu Hasan olduğunu duyurdu. Hasan Sargın hakkında soruşturma başlatıldı.

Betul  Usta /Mehmet Uzun/YBETÜL USTAeniyurtHaber/24.12.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın