Hanau Olayları

Hanau Olayları

İmansız Faşitler rahat durmuyorlar

ALMANYA,HANUDA'Kİ OLAYLARIN YANKILARI DEVAM EDİYOR

Almanya Hanau saldırısının birinci yılında faşizm ile yüzleşirken, anmadan bir gün sonra ırkçı saldırılar başladı.

 Köln'de kurbanların resimleri nehre atıldı!

Faşistler, dördü Türk 9 göçmen gencin katledilişinin birinci yılında düzenlenen törenin hemen ardından yine harekete geçti.

Frankfurt'ta sokaklara asılan iki afişin üzerine, Essen'de ise Hanau yazısına gamalı haç çizen faşistler, Köln'ün Rodenkirchen semtinde kurbanlar için oluşturulan anma noktasına saldırdı, kurbanların resimlerini nehre attı.
"CEZALAR ARTIRILMALI" DİYEN TÜRKLER ENDİŞELİ
KORKULUKLARA asılan kurban resimlerini nehre atan ırkçıların tespit edilmesi için soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Benzer saldırıların NSU terör örgütü kurbanlarını anmak için gerçekleştirilen törenlerde de yaşanması Türklerin tepkisini çekti.

Çevrede yaşayan Türkler, "Ülkede bu ırkçılar ile mücadele daha da yoğunlaştırılmalı, cezalar artırılmalı" dedi.

ÖTE YANDA,BİR DİGER HABER

İnternette nefret yasası uygulansın!İnternette nefret yasası uygulansın

Alman Federal Kriminal Daire Başkanı Holger Münch, internette nefret söylemlerine karşı çıkarılan yasanın uygulanmasını istedi.

Münch, kamusal alanda yapılan nefret söylemlerinin demokrasiyi tehlikeye atacak biçimde arttığına dikkat çekti. Nefrete karşı mücadele yasa tasarısı geçtiğimiz yaz kabul edildi, ancak Federal Anayasa Mahkemesi, veri gizliliği gerekçesi ile engellemeler çıkarmıştı.

KATLEDİLENLER İÇİN,MEVLÜT OKUNDUKurbanlar için dua

Anma töreni kapsamında camilerde selalar ile mevlit okundu.

Kilise ve havralarda ayinler düzenledi. Hanau spor kulüpleri,dışlanmaya(tecrit), nefrete ve hoşgörüsüzlüğe karşı değerlerini ve duruşlarını açıkça ifade etmek için "Hep birlikte Hanau'da spor" tişörtleri giydi.

ŞEHİRDE ki dükkanlar, giriş kapılarına ırkçılığı, şiddeti ve ayrımcılığı(tecrit) kınayan afişler astı. Irkçılığa karşı kısa filmler de gösterildi.

İbrahin Taş/Cengiz Parlayan. /Metehan Sakaoğlu.23.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın