Hakan Koç'un Başarıları

Hakan Koç'un Başarıları

2. el araç satışında oluşturduğu yöntemle yıldızı parlayan Hakan Koç,

2 Şahin'den sonra 2. Türk milyarder.

BAŞARILAR TESADUFÎ DE2 Şahin’den sonra 2. Türk milyarderĞİLDİ

2. el araç/araba satışında oluşturduğu yöntemle yıldızı parlayan Hakan Koç, koronavirüs aşısı geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin gibi Almanya'nın en zenginleri arasına girmeyi başardı

HAKAN KOÇ VE ORTAĞI

AUTO 1 isimli ortağı olduğu şirketin borsaya girmesiyle birlikte Hakan Koç (36), Almanya'nın en zengin insanlarından biri haline geldi. Ortağı Christian Bertermann (37) ile birlikte yıllar önce "WirkaufendeinAuto" konseptini geliştiren ve kullanılmış otomobil pazarında devrim yapan Koç, artık ülkede yaşayan milyarderler arasında bulunuyor.

HİSSELER YÜKSELDİ

*"İŞ BİLENİN,KILIÇ KUŞANANIN" DERLER  YA,O HESAP
KOÇ ve ortağının borsadan 5 milyar euro kazandığı tahmin ediliyor. Çok kolay ve hızlı şekilde kullanılmış otomobilleri satın alıp bunları otomobil ticareti yapanlara satan şirketin değeri 8 milyar euro olarak belirlenmişti.

Hakan Koç, hisselerinin büyük bölümünü satarak elinde sadece yüzde 12.41, ortağı da yüzde 12.62'lik bir hisse tuttu. Bu hisselerin değeri bile kişi başına 1 milyar euronun üzerinde.

AB'NİN EN BÜYÜK 2. EL OTOMOBİL ŞİRKETİ
AUTO 1 halen Avrupa'nın en büyük kullanılmış otomobil şirketi. 30 ülkede faaliyet gösteren şirkette 4 bin kişi çalışıyor. Hakan Koç şimdi "Autohero" markasına yatırım yapacaklarını ve bu marka ile normal tüketiciye de otomobil satacaklarını açıkladı. "WirkaufendeinAuto" konsepti ile sadece galericilere otomobil satan şirket, şimdi direkt tüketiciye yönelecek.

Haber;İmail Erel.14.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın