Gizli Servisten Uyarı

Gizli Servisten Uyarı

Millet Vekili İrene Mihaliç, İmparatorluk Vatandaşı grubu üyelerinin

GİZLİ SERVİSTEN UYARI

Gizli servisten suikast uyarısı

Almanya, Federal Anayasayı Koruma Dairesi, koronavirüs tedbirlerini ve aşı karşıtlığını bahane eden bazı gruplara karşı uyardı" Cinayet ve ölümle sonuçlanan şiddet eylemleri olabilir"

TOPLUM RADİKALLEŞİYOR
Özellikle protesto gösterilerinde dile getirilen söylemlerle toplumun giderek radikalleşmesinden endişe duyulduğunu belirten gizli servis, aşırı sağcıların etkisine dikkat çekti. Federal Anayasayı Koruma Dairesi (BfV), Doğu Almanya'daki aşırı sağcıların protestoları yönlendirdiği ve başı çektiğini vurguladı. Uyarıyı bizzat BfV Başkanı Thomas Haldenwang yaptı.
BENZİN İSTASYONU CİNAYETİ
Radikalleşen koronavirüs protestocuları tarafından planlanan cinayet ve ölümle sonuçlanan şiddet eylemleri konusunda uyarılarda bulunan gizli servis başkanı Thomas Haldenwang, "Aşırı sağ ve radikalleşmiş koronavirüs karşıtı protesto ortamında, hiçbir senaryo göz ardı edilemez" dedi ve bir benzin istasyonunda çalışan gencin öldürülmesini örnek verdi.
BİLİM ADAMLARI BİLE HEDEFTE
Başkan Haldenwang, "Bu tür mantıksız şiddet patlamaları maalesef gelecekte de olabilir" diye konuştu. Ayrıca sosyal medyada siyasi karar alanları sindirmeye yönelik girişimlerin olduğunu söyleyen Haldenwang, "Sosyal medyada şiddet içeren mesajlar sadece politikacılara değil, bilim adamlarına ve doktorlara karşı da dile getiriliyor" dedi.

ÖTE  YANDA,

REICHBÜRGERLER BAŞIMIZA BELA OLACAK

Cengiz ParlayanReıchsbürger’ler başımıza bela olacak

Millet Vekili İrene Mihaliç, İmparatorluk Vatandaşı grubu üyelerinin devletin başına bela olabileceğine dikkat çekti. Mihaliç, “Bunlar iç güvenlik sorunu haline geldi” dedi

20 BIN ÜYESI VAR
İmparatorluk Vatandaşı Grubu'nun (Reichsbürger) yükselişinde korona tedbirlerine karşı protestoların önemli rol oynadığı belirtildi. Grup üyelerinin sayısının 20 bini geçtiğine dikkat çeken Yeşiller Milletvekili İrene Mihaliç, bu grubun üyelerinin devleti gayri meşru göstererek ırkçı fikirleri ile korona protestolarına sızmaya çalıştıklarını söyledi.

SİLAHLANIYORLAR
GRUP üyeleri, Alman Anayasası'nı kabul etmiyor. Koronavirüs tedbirlerini protesto gösterilerinde çok sayıda polisin yaralanmasına neden olan grup üyeleri 599 suça karıştı. Irkçı grubun üyeleri aynı zamanda silahlanıyor. Grubun 550 üyesinin 2020 Aralık ayı itibarıyla silah ruhsatı sahibi olduğu kaydedildi. 

Mustafa Akbaba.Düzenleyen;YeniyurtHaber.31.12.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın