Fransa'da İslâm'a Hakaret

Fransa'da İslâm'a Hakaret

Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo'ya Macron'dan destek geldi. 

Macron'dan küstah Charlie Hebdo açıklaması!

İslam'a hakaret özgürlükmMacron'dan küstah Charlie Hebdo açıklaması! İslam'a hakaret özgürlükmüşüş!!!   

Yaptığı provokatör çizimlerle tanınan sözde mizah, özde İslam düşmanı Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo'ya Macron'dan destek geldi. 

Fransa'da basın özgürlüğü olduğunu savunan Macron, "Cumhur başkanı, gazetecilerin editöryel seçimleri hakkında yorum yapamaz" ifadelerini kullandı.

Hz. Muhammed'e yönelik hakaret içerikli karikatürüyle büyük tepki çeken İslam düşmanı Charlie Hebdo dergisine, Macron'dan destek geldi.

*MASON BOZUNTUSU,MARCON'UN DERDİ TÜRKİYE!

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, Ocak 2015'te başkent Paris'te düzenlenen terör saldırılarına ilişkin bugün başlayan yargılama öncesinde, yine bir skandala imza atıp Hz. Muhammed'i konu ederek hakaret içeren karikatürler yayınladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan skandal Hz. Muhammed (SAV) karikatürleri açıklaması | Video

İFTİRA,YALAN HABER,YORUMLAR

Derginin paylaşılan kapağına göre, bu haftaki sayıda yer alan karikatürde Hz. Muhammed'e ithafen "Aptallar tarafından sevilmek zordur." cümlesi yer aldı. Ensonhaber'de yer alan habere göre; Karikatürde "Muhammed köktencilerle uğraşıyor." ifadesine yer verildi.

*MACRON'A GÖRE ÖZGÜRLÜK

Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed karikatürünü yeniden yayınlama kararı büyük tepki çekerken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, söz konusu kararı savunan bir açıklama yaptı.

Macron, Cumhurbaşkanı olarak vicdan özgürlüğünü ve dolayısıyla dine hakaret özgürlüğünü "korumakla" yükümlü olduğunu ifade ederek, gazetecilerin editöryel kararlarına ilişkin hükme varmanın kendisinin görevi olmadığını söyledi.Son dakika: Charlie Hebdo'dan Müslümanlara ağır tahrik

OLAYIN GEÇMİŞİNDE NE OLMUŞTU?

Charlie Hebdo, Ocak 2015 tarihinde Hz. Muhammed ile ilgili karikatürler yayınlamış ve söz konusu karikatürler dünya çapında büyük tepkiye neden olmuştu. Karikatüre gösterilen tepki nedeniyle Fransa, 20 kadar ülkedeki diplomatik temsilciliklerini ve diğer resmi kuruluşlarını geçici süreliğine kapatmıştı.

BASINA YANSIYAN FARANSA HABERLERİ.

Hürriyet,Sabah,Türkiye,Akit,Akşam,daha nice gazete ve tv.lerde yer alan haber.

ÖTE YANDA MARRCON'A

Müttefiklerinden Macron'a Türkiye şamarı! "Ortadan toz oldular"

Doğu Akdeniz meseleMüttefiklerinden Macron'a Türkiye şamarı! Ortadan toz oldularsinde Yunanistan'a arka çıkıp Avrupa ülkelerini Türkiye'ye karşı bir araya getirmeye çalışan Fransa'nın planları suya düştü. Müttefiklerinden destek bulamayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron AB'den Türkiye'yi kınama kararı dahi çıkartamadı.

BATI'NIN KAÇIK LİDERİ

Batı'nın zırlak çocuğu Yunanistan'ın Doğu Akdeniz meselesindeki en büyük destekçisi Fransa'nın kirli Türkiye planları elinde patladı. Avrupa ülkelerini Türkiye'ye karşı birleştirmeye çalışan Fransa umduğu desteği bulamayarak bir kez daha bölgede sap gibi kaldı.

Avrupa Birliği'nden Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin (GKRY) talep ettiği Türkiye’yi kınama kararını dahi çıkartamayan Fransa’nın bölgede savaş gemileriyle yaptığı gövde gösterisi de müttefiki Almanya’nın "not ettik" çıkışıyla boşa çıktı.

ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesi sonrası diyalog konusunda mutabık kalmak zorunda kalan Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Bölgede barış ve güvenlik bizim ortak çıkarımızdır" açıklamasında bulundu.

Yunanistan'a Doğu Akdeniz meselesinde destek verip Güney Kıbrıs’a savaş uçakları indiren Fransa bölgeye savaş gemileriyle tank çıkarma gemisi yolladı. Bunun yanında Fransa Yunanistan ile ortak tatbikat yaparak aklınca Türkiye’ye "biz de buradayız" mesajı vererek gövde gösterisi yapmaya çalıştı.

Türkiye'nin Libya başarısını hazmedemedi.

Türkiye'nin Libya'da elde ettiği büyük başarıları hazmedemeyen Fransa küstah bir tavır takınarak Türkiye'yi "en büyük tehdit" olarak nitelendirdi. Türkiye'yi karşısına almak istemeyen Batılı ülkeler ise bu süreçte Fransa'yı yalnız bıraktı.

ORTADAN TOZ OLDULAR!

Yunanistan ve Rum kesiminin "Türkiye’nin kınanması" talebini Avrupa Birliği'ne taşıyan Fransa bu konuda destek bulamayarak müttefiklerini adeta mumla aradı. Avrupa Birliği'nden yapılan açıklamada "gerginliği azaltma ve diyalog" çağrısında bulunuldu.

Türkiye karşısında müttefikleri ortadan toz olan Fransa adeta deliye dönerek bölgede daha da agresifleşti. Ne yŞimdi de orayı karıştırmaya çalışıyorlar! İşte sömürgeci Fransa'nın yeni hedefiaptığını bilmez tavırlar ortaya koyan Fransa'ya en büyük tepki yine müttefiki Almanya'dan geldi.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Fransa’nın Doğu Akdeniz’e savaş gemisi göndermesine ilişkin, "Fransa’nın bu adımını not ettik. Gerilimin daha da tırmanmaması için ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’la da görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yine beklediği desteği göremeyerek ortada kaldı.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, "Trump ve Macron, Yunanistan ve Türkiye’nin, farklılıkları çözmenin tek yolu olan diyaloğa bağlı kalmaları gerektiği konusunda mutabık kaldı" dedi.

Türkiye karşısında yalnız kalan Macron ise "Bölgede barış ve güvenlik bizim ortak çıkarımızdır." diyerek daha düşük tonda bir mesaj vermek zorunda kaldı.

* * *

Yeniyurt HaberAjansı*03.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın