Faşistler gösteriş yaptı

Faşistler  gösteriş yaptı

Almanya'da ırkçı skandalların ardı arkası kesilmiyor.

FAŞİŞİTLER YENİDEN SAHADA!      

Gerekli önlemler alınmadı,faşistler hFaşistler sahaya indier alanda kendilerini korkusuzca deşifre etmeye başladı.

 Bundesliga ekibinin sahası ırkçıların propaganda alanı oldu.

Almanya'da ırkçı skandalların ardı arkası kesilmiyor.

24 dakikada bir aşırı sağ saldırının yaşandığı ülkede polis içerisinde var olan ırkçı yapılanma tartışılırken bu kez yeşil sahadan bir skandal haberi geldi.

2. Bundesliga ekibi FC Nürnberg'in sahası ırkçılar için propaganda alanı oldu. Faşist lider için Nürnberg'in sahasına "Huzur içinde uyu Kecki" pankartı asıldı.

*NEO-NAZİLER AKIN ETTİ
FAŞİST olduğunu herkesin bildiği Nürnberg taraftarı Christian Keck, 12 Eylül günü Thüringen'de katıldığı bir Neo-Nazi toplantısında kalp krizi geçirip öldü. Keck için 16 Eylül günü Erlangen'de düzenlenen cenaze töreni Neo-Nazilerin buluşma noktasına dönüştü.

Bu gelişmenin hemen ardından söz konusu pankart kulübün Max Morlock Stadyumu çitine asıldı ve günlerce kaldırılmadı.
NET TAVIR BEKLİYORUZ
NÜRNBERG Metropol Bölgesi Türk Toplumu (TGMN) Başkanı ve FC Nürnberg'in üyesi olan Bülent Bayraktar, "Olayın, kamuoyu baskısının artmasından sonra kınanması üzücü. Nürnberg'de bu zihniyet üç cinayet işledi. Bölgenin en gözde ve etkili kulübünden aşırı sağa karşı mücadelede daha net bir tavır bekliyoruz" dedi.

*ÖTEYANDA,İSLÂMİ FOBİ HORTLADI

*ALMANYA'DA İSLÂM DÜŞMANLIĞI TIRMANİYOR.

*ALMANYA İSLÂM KONSEYİ BAŞKANİ KESİCİ,ENDİŞİLERİNİ AÇIKLADI

Almanya’da İslam düşmanlığı tırmanıyor

ALMAN hükümetinin, Sol Parti'nin soru önergesine verdiği cevapta, temmuzdan 17 Eylül'e kadar toplam 188 İslam düşmanlığı suçunun kayıtlara geçtiği ifade edildi. Saldırılar nedeniyle sadece soruşturmaların bulunduğu ancak hiç kimsenin gözaltına alınmadığı belirtildi.

Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici ise söz konusu önergedeki rakamlara göre, koronavirüs döneminde bu kadar suç işlenmesinin, ilerleyen dönemlerde daha fazla suç işlenebileceğinin işareti olabileceğini ifade etti.

BİR DİGER HABER HAVADİS BERLİN'DEN

*1500 POLİSLE TAHLİYE

1500 polisle tahliye ettiler

ALMANYA'nın  Başşehri Berlin'de aşırı solcu gruplar tarafından uzun süredir işgal edilen bina, 1500 polisle tahliye edildi.

Kapı ve pencereleri kırarak binaya giren polis, içerideki 57 kişiyi dışarı çıkardı. Tahliye sırasında az sayıda kişi de,polise direnç gösterdi.

Güvenlik kontrolü yapıldıktan sonra boşaltılan bina icra memuruna teslim edilecek. Bina önünde çok sayıda kişi ile,protesto gösterisi de düzenledi.

* * * 

BASINDA ALMANYA HABERLERİ

Haber;Mustafa Akbaba.Nurnberg.Berlin/ Derleyen;YeniyurtHaber09.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın