Erdoğan,Merkel ile

Erdoğan,Merkel ile

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel meseleler ve ikili ilişkiler ele alındı.

Erdoğan, görüşmede Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Kıbrıs Türk halkının haklarının korunduğu ve bütün kıyıdaş ülkelerin kazanacağı adil bir paylaşımdan yana olduklarını, ancak Yunanistan ve Rum kesimi ile onlara arka çıkan ülkelerin çözümsüzlüğü ve gerginliği tırmandırıcı adımlar attığını ifade etti.

*YUNANİSTAN'NIN BENCİL,EGOİST TAVRİ YÜZÜNDEN

Yunanistan'ın bencil ve haksız tutumunun bazı ülkelerce destek bulmasının kabul edilemez olduğunu belirten Erdoğan, uluslararası hukuku hiçe sayan girişimlere karşı Türkiye’nin hak ile menfaatlerini her zaman ve her yerde koruyacaklarını vurguladı.

ALMAN MEDYASI'NDA,"MERKEL YENİDEN DEVREDE",DİYOR,TIKLAYINIZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Doğu Akdeniz'de Yunanistan’ın ve onu destekleyen ülkelerin bölgesel barışa zarar veren adımlarıyla yol açtıkları sorunla ilgili Angela Merkel’in çözüme katkı verme çabalarını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.

Görüşmede,Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan,(bu gibi işlre,İstiparatı katma yanlıştır.yhy) İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın hazır bulundu.

( BU 12 ADALAR MESELESİ,LAHEY,ADALT DİVANINA TAŞINMALIDIR.yhy)

BASINA YANSIYAN ALMANYA-TÜRKİYE HABERLERİ

Kaynak ; AA ve Gurkiye Gazetesi,YeniyurtHaberAjansı.04.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın