Durdurun Bu Adamı !

Durdurun Bu Adamı !

Fransa, ve Yunanistan'nın yargarası

 Almanya'dan Fransa'ya Doğu Akdeniz eleştirisi;

Bu adımı not ettik!           

Son dakika: Almanya'dan Fransa'ya Doğu Akdeniz eleştirisi: Bu adımı not ettik! Türkiye Yunanistan'a çağrıTürkiye ve Yunanistan'a çağrı.  

Alman hükümeti, AB(EG) Dış İlişkiler Konseyi öncesinde Doğu Akdeniz'deki gerilimle ilgili olarak tansiyonu düşürme ve doğrudan görüşme çağrısı yaptı.

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de artan gerilimden endişe duyduklarını belirterek bu konudaki tutumlarının çok net olduğunu, gerilimin düşürülmesi ve yeni gerilimlerden kaçınılması gerektiğini kaydetti.

ALMAN HÜKÜMET SÖZCÜSÜ TAVSİYEDE BULUNDU

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de artan gerilimden endişe duyduklarını belirterek bu konudaki tutumlarının çok net olduğunu, gerilimin düşürülmesi ve yeni gerilimlerden kaçınılması gerektiğini kaydetti.

Son dakika: Almanya'dan Fransa'ya Doğu Akdeniz eleştirisi: Bu adımı not ettik! Türkiye Yunanistan'a çağrı

Seibert, Berlin'deki olağan basın toplantısında Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye ve Yunanistan'ın aralarındaki anlaşmazlıkların çözümü için "birbiriyle doğrudan görüşmesinin" önemini vurgulayan Seibert, Başbakan Angela Merkel'in Alman hükümetinin bu tutumunu iki tarafla gerçekleştirdiği görüşmelerde de açıkça dile getirdiğini söyledi.

*FRANSA'DA KAŞINIYOR!

*BATI'NIN ŞIMARIK ÇOCUĞU YUNANİSTAN.

Fransa'nın Doğu Akdeniz'e iki savaş gemisi göndermesiyle ilgili bir gazetecinin yönelttiği soruya yanıt veren Seibert, "Fransa'nın bu adımını not ettiklerini" belirterek "Gerilimin daha da tırmanmasının önüne geçmek için elden gelen herşeyin yapılması gerekmektedir" dedi. Seibert, gazetecinin "Bölgeye savaSon dakika: Almanya'dan Fransa'ya Doğu Akdeniz eleştirisi: Bu adımı not ettik! Türkiye Yunanistan'a çağrış gemisi göndermek gerilimi yatıştırma yönünde atılmış bir adım mıdır?" şeklindeki sorusuna ise "Ekleyecek birşeyim yok" yanıtını verdi.

TOPLANTIDA TÜRKİYE İLE İLGİLİ KARA BEKLENMİYOR

AB Dışişleri Bakanlarının bugün düzenleyeceği video-konferans da basın toplantısında gündeme geldi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Adebahr, toplantıdan Türkiye-Yunanis tan gerilimiyle ilgili bir karar çıkıp çıkmayacağı yönündeki soruya, "Konsey, Belarus konusunda toplanıyor.

 

Tabii ki başka konular da gündeSon dakika: Almanya'dan Fransa'ya Doğu Akdeniz eleştirisi: Bu adımı not ettik! Türkiye Yunanistan'a çağrıme gelecek. Türkiye-Yunanistan arasındaki anlaşmazlık ve Doğu Akdeniz'deki durum da. Ancak bugün Belarus gündemiyle toplanılıyor" cevabını verdi.

DEUTSCHWELLE'NIN AKTARDIĞI HABER

Adebahr, Türkiye ile Yunanistan arasındaki anlaşmazlığın toplantıda ikincil bir rol mu oynayacağı şeklindeki soruyu ise "Dışişleri bakanlarının Belarus konusunda toplantı kararı aldığı, ama diğer Konsey toplantılarında olduğu gibi başka konularda da görüş alışverişinde bulunulacağı" şeklinde yanıtladı.

Yunanistan,Türkiye ile yaşanan gerilim nedeniyle AB(EG) Dış İlişkiler Konseyini acil toplantıya çağırmıştı.

(DeutchWelle)

Basına yansıyan haberler.14-15-08.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın