Davet Var,Ancak...

Davet Var,Ancak...

DAVET VAR İCRAAT YOKDavet var icraat yok

İki gününü ayırdı,1400 km yol kat etti. Yardımsever Hülya Eren, İserlohn’da tahrip edilen mezarları ücretsiz yenilemek istedi.

Ancak,davet edildiği toplantıda şaşkına döndü.

DAVET EDİP GÖRMEZDEN GELDİLER
İSVİÇRE'nın Luzern şehrine yaşayan Hülya Eren (47), yılbaşı gecesi  Almanya'nın İserlohn şehrindeki Müslüman mezarlığına saldırı sonrası duyarlılık gösterdi. 32 Müslüman mezarlığının ırkçılar tarafından tahrip edilmesine üzülen Eren, imkânı doğrultusunda mezarları onarmak istedi, yetkililerle iletişim kurdu. Eren, önceki gün kentte saldırının ele alındığı toplantıya davet edildi, ancak toplantıda çok konuşulup sonuç alınamamasının şaşkınlığını yaşadı.
SALDIRI ÇABUK UNUTULMUŞ
EREN, şehrin belediye başkanı Michael Joithe'nin de katıldığı toplantıda söz aldı ve mezarları ücretsiz yenileyebileceğini tekrarlayarak, "Hazır kıta mağdur ailelere yardım için bekliyorum" dedi. Toplantı için iki gününü ayıran ve 1400 km yol kat eden Eren, "Mezarlığın onarımı, bakımı ve güvenliği ele alındı. Karar çıkmadı. Onarım ve tamir masraflarını kimin ya da hangi kurumun üstleneceğini konuştular. Çirkin saldırı çabuk unutulmuş" dedi.

BİZİ TAKİP EDİN HAVADİSLERDEN HABERİNİZ OLSUN!..(yHy)
Tefik Kara ,İserlohn.30.01.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın