Çocuklara Zorla...

Çocuklara  Zorla...

Tepki yağdı

ÇOCUKLARA ZORLA ORUÇ BOZDURDU!Çocuklara zorla oruç bozdurdu

Okul Müdiresi Fatma C., altı Müslüman öğrencinin önüne elma suyu koyup zorla oruçlarını bozdurttu. Velileri de azarlayan müdireye tepkiler çığ gibi.

(KENDİSİ SAHTE MÜSLÜMAN OLUNCA!..)(yHy)

SKANDALA İMZA ATTI
HATİNGEN kent(Moğolcadır)şehrindeki Im Heggerfeld adlı ilkokul bir skandala imza attı. Türk asıllı Fatma C.'in müdire olduğu ilkokulda, oruç tutan altı Müslüman öğrenciye zorla elma suyu içirildi. Korkudan oruçlarını bozan öğrenciler, ağlayarak eve gitti. Bu öğrencilerden Elif'in (11) babası Ahmet Güldeş, "Öğretmen, "Oruçlu yollarsanız yine zorla yedirtirim veya anında eve yollarım" dedi. Müdirenin sözleri nefret doluydu" diye konuştu.ORUÇ İÇİN RAPOR İSTEDİLER

Güldeş, "Sınıf öğretmeni oruçlarını bozmak istemeyen çocuklara kızmış. Gerekçesi ise 'Oruç tutan çocuklar hastalanıyor' olmuş. Aradım. Oruç tutacaksa rapor alması gerektiğini söyledi. 'Çocuğum oruç tutuyor. Korona olmadı. Rapor manasız. Anayasaya göre böyle bir hakkınız da yok' dedim. Bunun üzerine 'Karar müdire Fatma C.'in kararı' dedi. Müdireyi de aradım. Kimin oruç tutacağına karışamayacağını söyledim" dedi.

BAKANLIĞA ŞİKAYET YAĞDI
Müdireden duydukları karşısında şoke olduğunu söyleyen Güldeş, "Elif'in 13 yaşına girmediğini ve oruç tutmasına gerek olmadığını söyledi. 'Buna siz karar veremezsiniz' dediğimde konuşmasından İslam'a ve Müslümanlara karşı nefret beslediğini anladım. Durumu eyaletin Eğitim Bakanlığı'na bildirdim. Gereğinin yapılmasını bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Çağlayan Aktürk.2.5.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın