Çocuklara İşkence

Çocuklara İşkence

Fransa'nın Allbertville şehrinde, onlarca polis uzun namlulu silahlarla

Fransa'da, 3'ü Türk 4 çocuğa 11 saat gözaltı

FRANSA MAKAMLARI BAHANE ARITOR   

Fransa'nın Allbertville şehrinde, onlarca polis uzun namlulu silahlarla sabahın erken saatlerinde evlere baskın düzenleyerek, “terörü savundukları” gerekçesiyle aralarında 3 Türk çocuğun da bulunduğu 10 yaşındaki 4 çocuk 11 saat boyunca gözaltında tutuldu.

Fransa'nın Allbertville şehrinde, onlarca polis uzun namlulu silahlarla sabahın erken saatlerinde evlere baskın düzenleyerek, “terörü savun dukları” gerekçesiyle aralarında 3 Türk çocuğun da bulunduğu 10 yaşındaki 4 çocuğu gözaltına aldı. Sınıf arkadaşları olduğu öğrenilen çocuklar 11 saat boyunca gözaltında tutuldu. Operasyon Peygamber Efendimize hakaret içeren karikatürler ve öldürülen öğretmen Samuel Paty ile ilgili bir tartışmanın ardından gerçekleştirildi.

“NAMAZ KILIYOR MUSUNUZ” DEDİLER
Gözaltına alınan Türk çocuklardan birinin babası,orantısız güç kullanılan operasyonu anlatarak, “Polis neredeyse kapıyı kıracak şekilde kapıyı çaldı. Eve uzun namlulu silahlarla 10 maskeli polis girdi. 10 yasındaki kızımı uyandırıp "kızınızı götüreceğiz" dediler” ifadelerini kullandı.

ADETA POLİS İŞKENCESİ

Evlerinin fotoğrafını çektiklerini anlatan baba, “Dinimizle ilgili çok fazla soru sordular, namaz kılıp kılmadığımızı sordular. Macron ve Erdoğan ilişkisi hakkında görüşlerimizi sordular” ifadelerini kullandı.

FRANSA MAKAMLARI ŞİMDİDE, ÇOCUKLARLA  UĞRAŞIYOR..!

Operasyondan bir gün önce, çocukların okulda Hazreti Muhammed karikatürleri çizen Charlie Hebdo ve öldürülen Samuel Paty hakkında ders gördükleri öğrenildi. Çocukların suçlamalarının derste konuşulanlardan kaynaklandığını ifade eden baba Kızımın öğretmenin öldürülmesiyle ilgili bir açıklama yaptığı söylüyorlar, fakat kızım sadece 10 yaşında, olanlardan haberi bile yok ” dedi.

Albertville polis karakolu, operasyon ile ilgili bilgi veremeyeceğini açıkladı.

CİNNET HALİ * BAŞKAN, ABDULLAH EREN
Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı, Abdullah Eren olayla ilgili sosyal medyada açıklamada bulundu. Eren, “İslam karşıtlığı Fransa’da cinnet halinde. Tam teçhizatlı polisler erken saatlerde evlere baskın yapıp, uyandırıyor. Çocuklar 11 saat alıkonuluyor. Bir tutanak dahi verilmiyor! Akıl,vicdan,hukuk bunu kabul etmez! Takipçisiyiz!” ,ifadelerini kullandı.

BU KİTAPLARIN RESMİNİ ÇEKİP,NE YAZDIĞINI İNCELEMEYE ALDILAR!

FRANSA'DA,AKIL ALMAZ HADİSELER. DÜNYA BASININADA REZİL OLUYORLAR.

Kaynak; İHA,Paris/Düzenleyen;YeniyurtHaberYorum.6.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın