Çin'e yolculuk

Çin'e yolculuk

Korona,korkusalmaya devam ediyor

KORONA-VİRÜSÜN KAYNAĞI ARAŞTIRILACAK.

İLK DEFA AÇIKLANDI,YENİ VERİLER KAŞFETTİK

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'e gönderilecek olan uzman ekibin koronavirüsün (Covid-19) kökenine ilişkin çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Heyet, faaliyetlerin organize bir şekilde sürdürüldüğünü belirtirken, kendileriyle bu zamana kadar hiç paylaşılmamış verilerin bulunduğunu ifade etti.

Küresel bir salgına dönüşen korona virüsün kökenini araştırmak için virüsün çıktığı Çin'in Wuhan şehrinde gelen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) üyeleri incelemelerini sürdürüyor.

ÇEŞİTLI KOMPLO TEORİLERİLERİ DE AKTARILDI.KAFALAR KARIŞTI.

Salgının başlangıcından bu yana çeşitli komplo teorileri üretilirken, yürütülen çalışmalar kapsamında virüsün üretildiği yer olduğu iddia edilen Viroloji Enstitüsü laboratuvarını ziyaret eden DSÖ ekibi, “daha önce kimsenin görmediği veriler” tespit ettiklerini ve bir noktaya ulaşmakta olduklarını açıkladı. Ekibin İngiliz üyesi Dr. Peter Daszak, herkesi şaşırtan bir açıklamada bulundu. Virüsün laboratuvardan yayıldığı ihtimalini göz ardı etmediklerini söyleyen Daszak, “Yeni veriler elde ettik ve bu iyi bir şey. Virüs için doğru yönlere bakmamıza yardımcı olmaya başlayan çok değerli şeyler” dedi.

MİKROPUN,ÇİN'DE  ORTAYA ÇIKMIŞ,DÜNYA'YA YAYILMIŞTI.

Salgının Çin'de ortaya çıkmasından bir yıl sonra bölgeye gelen DSÖ ekibinin İngiliz üyesi, yetkililerle de görüştüklerini ifade ederek, “Daha önce görülmemiş verileri bizimle paylaşıyorlar. Muhtemel,yolları bizimle açıkça konuşuyorlar. Bir yere varmaktayız ve ekibin tüm üyelerinin bu şekilde düşündüğünü söyleyebilirim. Çin'in bizimle çalışmaya istekli olduğunu düşünüyorum ve bunu her gün görüyorum” ifadelerini kullandı.

*ALMANYA'DA KLINIKTE ÖLÜMLER

BASINDA,KORONA HABERLERİ.

NİCE İŞ YERLERİ KAPANDI,İFLASLAR YAŞANDI. TEPKİLERDE DEVAM EDİYOR.

Haber;İHA/Derleyen;YeniyurtHaber.05.02.2021

 

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın