Cenazeler uğurlandı

Cenazeler uğurlandı

Almanya'nın Hessen Eyaleti'nde 19 Şubat 2020 tarihindeki terör saldırısında

 HANAU'DA  CENAZELER KALDIRILDI.Hanau dosyası sümen altı

Faşist bir Alman,şubat ayında Hanau'da, 4'ü Türk 9 kişiyi katlettikten sonra intihar etmişti.

Katliamın dosyası,mühtemel bağlantılar deşifre edilmeden kapatılıyor.

Almanya'nın Hessen Eyaleti'nde 19 Şubat 2020 tarihindeki terör saldırısın da Tobias Rathjen isimli ırkçı Alman, 4'ü Türk,9 kişiyi öldürmüştü.

Almanya'daki en ağır terör saldırılarından biri olan Hanau saldırısından sonra soruşturmayı Federal Başsavcılık üstlenmişti. Şimdi savcılığın, başka işbirlikçi olmadığı gerekçesiyle dosyayı kapatmak üzere olduğu öğrenildi.
İŞBİRLİKÇİSİ YOKMUŞ
SABAH'IN elde ettiği bilgilere göre Federal Başsavcılık, cinayete iştirak, cinayete teşebbüs, tehlikeli adam yaralamaktan yürüttüğü soruşturmayı kısa süre içinde tamamlayıp dosyayı kapatacak. Savcılığın, "görülür bir zaman dilimi içinde soruşturmanın tamamlanacak olmasından" söz ettiği öğrenildi. Savcılık, terörist Tobias Rathjen'in dışında bu olaydan kimsenin haberi olmadığından hareket ediyor.

DELİL BULAMADILAR
SAVCILIK yaklaşık 9 aydır, terör saldırısının arkasında başka kişilerin de olup olmadığını soruşturuyor. Savcılık, Rathjen'e terör saldırısı öncesinde veya sırasında ya da sonradan yardım eden olup olmadığını araştırıyordu. Ancak polisin yaptığı çalışmada Rathjen'in büyük bir olasılıkla yalnız hareket ettiği belirtiliyor. Polisin elinde bir başkasının bu olaya karıştığına dair bir delil bulunmuyor.

4'Ü TÜRK 9 ÖLÜ
HANAU saldırısında Rathjen iki nargile kafeyi ve bir büfeyi taramış, bu mekanlarda bulunan Sedat Gürbüz, Fatih Saraçoğlu, Gökhan Gültekin, Mercedes Kierpacz, Hamza Kurtoviç, Ferhat Unvar, Kaloyan Velkov, Vili Viorel Paun ve Said Nesar Hashemi'yi öldürmüştü.

Rathjen, saldırının ardından evine dönerek annesi Gabriele Rathjen'i öldürmüş ve intihar etmişti.
Hanau kentinde 4'ü Türk, 9 kişinin ırkçı terör saldırısına kurban gitmesinin yankıları uzun süre devam etti. Yüzlerce kişi günlerce saldırıyı kınayan yürüyüşler ve anma programları düzenledi.

ARALARIN 4 TÜRK VARDI
Irkçı Tobias Rathjen arkasında saldırıyı neden düzenlediğine dair bir mektup ve video kaydı bırakmıştı. Katil videodaki mesajında, göçmenlerin Almanya'dan sınırdışı edilmesinin çözüm olmayacağını belirterek, bu toplumların tamamen yok edilmesi gerektiğini söylüyor.

ALMANYA'DA ÜZÜCÜ HABERLER.

ÖTE YANDA İLGİNÇ BİR

TREN GARINA SKANDAL AFİŞTren garına skandal afiş ASILMIŞ

Haber;Cengiz Parlayan

BU İMANSI FAŞİSTLER," BANHOFA GİRİŞ TEHLİKELİDİR" YAZILI

ALMANYA'NIN Bielefeld şehri merkez tren istasyonuna İslam düşmanlığı içerikli afiş asıldı. Afişte, Federal Hükümet'in İslami teröre karşı uyardığı ve tren istasyonuna girenlerin riski göze alması gerektiği yazıldı.

İstasyon girişi ile iç kısıma asılan afişin 21 ve 22 yaşındaki iki failinin yakalandığı açıklandı. Skandal afişler kaldırılırken,soruşturma başlatıldı.

Haber;İsmail Erel.17.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın