Çavuşoğlu Yunanistan ile

Çavuşoğlu Yunanistan ile

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiyalı mevkidaşı Pekka Haavisto ile

Bakan Çavuşoğlu'ndan göçmen tepkisi; Yunanistan Kadar AB (EG)De SuçluBakan Çavuşoğlu'ndan göçmen tepkisi: Yunanistan kadar AB de suçlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Finlandiyalı mevkidaşı Pekka Haavisto ile görüşme gerçekleştirdi. Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan sınırında hayatını kaybeden göçmenler ile ilgili "Yunanistan kadar Avrupa Birliği’nin de suçu var." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiyalı mevkidaşı Pekka Haavisto ile görüşme sonrasında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Bakan Çavuşoğlu "Yunanistan'ın göçmenlere karşı zulmü devlet politikası haline geldi” derken, "AB'nin de suçu var” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiyalı mevkidaşı Pekka Haavisto ile görüşme gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yunanistan uluslararası aykırı şekilde ve insan haklarını ihlal ederek geri itme politikasını devam ettiriyor" derken, “Göçmenlere karşı insanlık dışı muameleye dur demeliyiz” şeklinde konuştu.
BAKAN ÇAVUŞOĞLU
Bakan Çavuşoğlu, "19 masum insanın soğuğa terk edilerek ölmesinin sorumlusu Yunanistan'dır" dedi. Yunanlılar göçmenlere zulümde Yunanlılar göçmenlere zulümde sınır tanımıyor: 15 bin 794 göçmeni ölüme ittilersınır tanımıyor: 15 bin 794 göçmeni ölüme ittilerYunanistan göçmenlere zulüm etmeye devam ediyor. Ege ve Akdeniz'den 2021 yılı içinde umutları için yola çıkan 15 bin 794 göçmen, Yunanistan güvenlik güçleri tarafından darp edilip Ege Denizi’nde ölüme terk edildi. Türk Sahil Güvenlik ekipleri ise toplam 23 bin 676 kaçak göçmeni kurtararak hayata tekrardan tutunmalarını sağladı.

MÜLTECİLER YUNANİSTAN ZULMÜ
Yunanistan zulmü! Soyup ölüme terkettikleri 22 göçmenden 12'si donarak öldüYunanistan zulmü! Soyup ölüme terkettikleri 22 göçmenden 12'si donarak öldüYunanistan'ın ölüme ittiği ve donarak hayatını kaybeden göçmen sayısı.

İHA/Derleyen;YeniyurtHaber.08.02.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın