Bunlar bizi öldürecek

Bunlar bizi öldürecek

Batı'da faşitlik hortluyor

Hitler'in oğlu bizi öldürecek!

Hitler’in oğlu bizi öldürecek

Avusturya'nın Dornbirn şehrinde yaşayan Karabulut ailesi, üç haftadır ırkçı kabusu yaşıyor. Avusturyalı bir faşist, aileyi, “Ben Hitler'in oğluyum,hepinizi öldüreceğim!” diye tehdit ediyor.

Vorarlberg Eyaleti'nde yaşanan olay, ırkçı Avusturyalı'nın tehdit ettiği ailenin psikolojisini bozdu. 31 yaşındaki ırkçı, aileyi üç haftadır, "Pis Türkler, ben Hitler'in oğluyum, hepinizi öldüreceğim. Binada kalan Türk çocuklarına tecavüz edeceğim ya da kaçırıp satacağım" tehditleriyle dehşet saçıyor ve bölgedeki BİR MANYAK TÜRKLERİN HÜZÜRÜNÜ KAÇIRIYOR.

KÖPEKLE BAŞLADI

Karabulut ailesine adete karabultlar sardı.
Karabult ailesine ve bina sakinlerine adeta cehennemi yaşatan ırkçı, diğer komşulara da sataşıyor. Umut Karabulut 9 ay önce binaya sataşan ırkçının bir köpek almak istemesi üzerine olayların başladığını belirterek, "Biz hayvan düşmanı değiliz. Ama köpek bize saldırabilir endişesiyle evde köpek bakımına onay vermedik. İzin vermeyince saldırılar başladı. Bize dönük hakaret ve tehditleri defalarca polise bildirdik" dedi.

ÖLÜM TEHDİDİ ALİYORUZ...
Karabulut, "Adamı alıp götürdüler,sorgulayıp tekrar serbest bıraktılar. Kapılarımızı tekmeleyip kapı deliğinden baktığımızda, "Silahımı almaya gidiyorum, hepinizi öldüreceğim' dedi. Son üç günde posta kutumuza iki defa tehdit mektubu bıraktı. Üzerinde gamalı haç bulunan mektuplarda ailemizi yok edeceğini, hepimizi öldüreceği yazıyor. Artan ölüm tehditleri üzerine yine polis çağırdık" diye konuştu.

VİYANA BÜYÜK ELÇİSİ OZAN  CEYHUN
BİZDEN ÖNCE EVE GELDİ
POLİSİN sorguya götürdüğü faşistin tehdit ve hakaretlerine karakolda bile devam ettiğini anlatan Karabulut, "Daha bizim sorgumuz bitmeden adamı serbest bırakmışlar. Polis, adamın davranışının tehdit olmadığını iddia ediyor. Korkudan gündüz bile kapıları kilitliyoruz. Annemin psikolojisi bozuldu, kadıncağız bize bir şey olacak diye tedirgin ve her gün ağlıyor" dedi ve yardım beklediklerini anlattı.

AVUSTURYA EMNİYETİ VE CUMHURBAŞKANI KURZ'A ŞİKAYET EDİNİZ.(yHy)

ÖTE YANDA...

TÜRKLERE 28 ÜLKEDE 389 SALDIRI OLDU

Türklere 28 ülkede 389 saldırı

YTB, “Yurt Dışındaki Türkleri Hedef Alan Saldırılar 2020” raporunu yayınladı.

Rapora göre Türklere düzenlenen 389 saldırının kaygı verici bir artışı gösterdiği belirtildi

EN ÇOK IRKÇILAR SALDIRDI
Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)'nin raporuna göre 2020 yılında vatandaşlarımızı hedef alan Almanya'da 205, Fransa'da 40 ve Avusturya'da 37 saldırı olmak üzere toplam 28 ayrı ülkede 389 saldırı gerçekleşti. En çok aşırı sağ motifli saldırı gerçekleştirilirken, ırkçı ve İslam düşmanı saldırılarda hem sayı hem de şiddet itibarıyla kaygı verici bir artış gözlemlendiği raporda belirtildi.
TERÖRİSTLERİN DE HEDEFİ TÜRKLER
YTB'ının raporunda vatandaşların bu artıştan bizzat etkilendiği belirtildi. Raporda, "Vatandaşlarımızın canına kasteden, evlerine, araçlarına, işyerlerine yönelik saldırıların yanında, İslam düşmanlığının bir sonucu olarak camilerimiz de aşırı sağ terörün açık hedefi haline geldi" denildi.

Başta,PKK teröristler olmak üzere farklı terör odaklarının da yine Türk STK ve camileri ile dış temsilciliklerimizi hedef aldığı kaydedildi. 

Mustafa Akbaba;İlay sakaoğlu.3.05.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın