Bulgaristan Başbakanı Boyko

Bulgaristan Başbakanı Boyko

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov...

Asker göndermek hata

Yunanistan mültecileri tutamiyor. Avrupa'nın uykusu kaçtı

AVUSTURYA'DA HUDUTLARINI KAPADI.

MACARİSTAN'A BASKI YAPİYORLAR.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Ankara’ya hareket etmeden önce yaptığı açıklamada, “Göçmenlere karşı asker göndermek hata” dedi.

Türkiye'nin göçmenlerin ülkeden çıkışını serbest bırakması üzerine Avrupa ülkelerinin yaşadığı panik sürerken,Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Ankara’ya hareket etmeden önce Sofya Havalimanı’nda açıklama bulundu. Borisov, “Sınırdaki çocukların sıcak, kuru bir yere almaları ve doyurulmaları için Avrupa Birliği olarak hepimiz ödeme yapmamız gerekiyor” dedi.

Göçmenelerle ilgili sorunun çözümün,AB sınırları dışında merkezler kurulmasında olduğunu ifade eden Borisov, bunun için tüm AB ülkelerinin kaynak ayırması gerektiğini dile getirdi.

Başbakan Borisov, ‘arkadaşım’ hitabını kullandığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la akşam yemeğine gittiğini vurgulayarak, “AB sınırına dayanan insanların karşısına ordu birliklerinin çıkarılması büyük hata” dedi.

Yaklaşık 4 miliyon mülteciye ev sahiplığı yapan Türkiye,bunca uyarılarına kulak tıkıyan Avrupa, üç günde 80. binden fazla mülteciler kapıya dayanınca, paniklemeye başladı.

Atina yardım istedi. Almanya işin ciddiyetini nihayet kavradı.Bir çağrıda(EG)AB'den geldi. Almanya savunma Bakanı Karrenbauer, Putin ve Esad'a baski yapılmasını istedi.

MERKEL'DE ERDOĞAN'A SESLENDİ

Basına yansıyan haberler.2.03.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın