Bugün Belediye Başkanı,Yarın ise...

Bugün Belediye Başkanı,Yarın ise...

Osman Gürsoy, Ludwigshafen şehrinin kuzeyindeki bölgede aday olduğu

Bugün Belediya Başkanı,Yarın İse...

HAYIRLI OLSUN OSMAN BAŞKAN!

Osman Gürsoy, Ludwigshafen şehrinin kuzeyindeki bölgede aday olduğu ilçe belediye başkanlığını rakibine yüzde 10 fark atarak kazandı.

Ludwigshafen, Almanya'nın Rheinland-Pfalz eyaletinin en büyük ikinci şehri olan Ludwigshafen'de geçtiğimiz pazar günü yapılan şehrin kuzeyinde yer alan ve 13 mahalleyi kapsayan bölgede ilçe belediye başkanını belirleyecek ikinci tur seçimlerde 31 yaşındaki Osman Gürsoy kazandı.

AVRUPA'DA,TÜRK ASILLI ADAYLAR

İlk turda 7 adayın başkanlık için yarıştığı seçimlere SPD partisinden Türk aday Osman Gürsoy ile CDU'lu aday Wolfgang Leibig ilk turda yeterli oy alamayınca başkanlık seçimi ikinci tura kaldı.

Uzun yıllardır kuzey-batı SPD yerel derneğinde aktif olarak çalışan ve 2018'den beri kuzey şehir merkezinin belediye başkan yardımcısı olan Gürsoy, geçtiğimiz aylarda başkan Antonio Priolo'nun(İtalyan,olmalı) vefatı üzerine yeniden yapılan seçimde ilçe belediye başkanı olan ilk Türk olmayı başardı.

Gürsoy, yaptığı açıklamada, “Vefat eden Priolo, bu bölgede genç yaşıma rağmen beni güçlü ve olumlu yönde şekillendirdi. Bunu mahallelere ve her şeyden önce insanlara destek vererek geri vermek istiyorum. İlçemiz birlikte çözülmesi gereken büyük zorluklarla karşı karşıyadır. Gönüllü ve politik çalışmalarım sayesinde, kendimi vatandaşlar ve şehir yönetimi arasında bir bağlantı olarak görüyorum. Birlikte güzel olan kuzey şehrimizi ilerletmeye, imajını güçlendirmeye ve daha da geliştirmeye devam etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

ALMANYA'DAN GÜZEL  HABER,HAVADİSLER.

AMANHA!.. FAŞİSTLER DUYMASIN...

Kâmil Yılmaz. Ludwigshafen.Derleyen;YeniyurtHaber.27.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın