Buda bir başka İtalya

Buda bir başka İtalya

DENK Partisi Hollanda'da yapılan genel seçimlerde

 Buda bir başkası;Oturum izni işkencesi

İtalya'da pandeminin ekOturum izni işkencesionomik darbesinden kaçan kebapçı, yerleşmek istediği Almanya'da korona bürokrasisine takıldı. Aile sınırdışı edilmek isteniyor.

Avrupa Birliği (EG) üyesi İtalya'da süresiz oturumu bulunan Yaşar Tangüner (42), tatil beldesi Kaltern'de yedi yıldır hizmet veren kebap salonunu pandemi döneminde turist gelmeyince satmak zorunda kaldı. Üç çocuğu ve hamile olan eşi ile Almanya'ya yerleşme kararı alan Tangüder, geçen yıl eylül ayında Almanya'nın Ludwigshafen kentine geldi. Gelir gelmez de yabancılar dairesine gidip oturum izni başvurusu yaptı.
PANDEMİ İŞLEMLERİ GECİKTİRDİ
DAİRE Tangüner'e üç ay geçici oturum izni verdi ve "Eşin ile çocuklarının işlemi uzun sürer. 15 Ekim'de gel" dedi.

O gün daireye giden Tangüner'e bu kez 22 Aralık'a gün verildi. Randevu günü daireye giden Tangüner, kapıda '16 Aralık'tan itibaren sadece online ve mektup ile işlem yapılıyor' yazısı ile karşılaştı. 15 Aralık'ta işinden olan Tangüner, işlemlerinin yapılmasını beklerken '31 Ocak'ta ülkeyi terk edin' yazısı aldı.

İKİ DEFA 'TERK ET' MEKTUBU ALDI
TANGÜNER, 31 Ocak'tan önce yeniden iş bulup çalışmaya başladı ve durumunu Yabancılar Dairesi'ne bildirdi. Daire bu kez de, "Almanya'yı 16 Nisan'a kadar terk edin" dedi.

Olaylar karşısında şaşkına dönen Tangüner, "İlk randevuda bitirilmeyen işlem şu an bize işkence çektiriyor. Çocuklarım okula başladı. AB ülkesinde süresiz oturumumuz olmasına rağmen yapılana inanamıyoruz" dedi.

HAMİLE EŞİNİN DOKTOR KONTROLÜ AKSIYOR
ÜÇ çocuk babası Mersinli Tangüner, altı aylık hamile eşinin sağlık sigortası olmadığı için doktor kontrolüne gidemediğini anlattı ve "Eşim bir kez parasını ödeyerek, bir kez de Caritas'ın desteği ile kontrol olabildi. Almanya'ya yeni bir hayat kurmak için gelmiştik. Ev tuttuk, çocuklar okula, ben işe başladım. Schengen ülkesi bir ülkeden gelmemize rağmen oturum sorunu yaşıyorum" diye konuştu.

Haber;Fatih Yılmaz.23.03.2021DENK Partisi’nden baklavalı kutlama

ÖTE YANDA HOLLANDA'DA

DENK Partisi'nden baklavalı kutlama

DENK Partisi Hollanda'da yapılan genel seçimlerde 3 milletvekilliği kazanılmasında büyük rol oynayan Rotterdamlı seçmenlerine baklava dağıtarak teşekkür etti. Rotterdam'da yüzde 8.4 ile en çok oy alan 4. parti konumuna gelen DENK Partisi'nden,Farid Azarkan ve Tunahan Kuzu'nun ardından Stephan van Baarle de meclise girmeye hak kazanmıştı.

Yalçin Çakir,Hollanda.23.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın