Bu virüs öldürüyor

Bu virüs öldürüyor

Gizemli hastalık alarmı! Bilinç kaybı, mide bulantısı

Son dakika haberi: Gizemli hastalık alarmı: Bilinç kaybı, mide bulantısı belirtileri ile başlıyor: Corona virüs test sonuçları negatif...HAYDA,BUDA BİR DİĞER VİRÜS BELÂSI!

Gizemli hastalık alarmı! 

Bilinç kaybı, mide bulantısı belirtileri ile başlıyor. Corona virüs test sonuçları negatif...

BU DA HİNDİSTAN VİRÜSÜMÜ?

Son dakika haberi; Corona virüs salgını dünyayı kasıp kavurur ken Hindistan'da gizemli bir hastalık baş gösterdi.

Nöbetler, bilinç kaybı ve mide bulantısı gibi belirtiler ile ortaya çıkan hastalık nedeniyle 300 kişi hastanelik oldu, bir kişi ise hayatını kaybetti. 140 binden fazla kişinin corona virüsten hayatını kaybettiği ülkede, gizemli hastalık nedeniyle hastaneye başvuran kişilerin corona virüs test sonuçları negatif çıktı. İşte son dakika haberin detayları...

Hindistan'da 9 milyon kişinin corona virüse yakalandığı 140 bin kişinin ise hayatını kaybettiği corona virüs salgını sürerken ülkede gizemli bir hastalık ortaya çıktı.Hindistan'da hafta sonunda, nöbetler, bilinç kaybı ve mide bulantısı gibi şikayetlerle 300 kişi hastaneye başvurdu.

Yetkililerin, "gizemli hastalık" olarak nitelendirdiği hastalıktan 1 kişi hayatını kaybetti. İşte son dakika haberin detayları...

GİZEMLİ HASTALIK

Dünya genelinde etkili olan korona virüs salgınında 9 milyon 677 bin 203 ile en fazla korona virüs vakasının görüldüğü ikinci ülke Hindistan'da salgınla mücadele devam ediyor. 140 binden fazla kişinin de hayatını kaybettiği ülkede korona virüs salgını etkisini sürdürürken endişelendiren bir haber geldi.

MEMLEKET,Ülkede, "gizemli hastalık" nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, 300 kişi hastanelik oldu.

OLAYA İLİŞKİN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ülkenin Andhra Pradeş eyaletine bağlı Eluru kentinde yaşanan olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Hindistanlı yetkili Dolla Joshi Roy, hafta sonu boyunca hastaneye başvuran

larda nöbetler, bilinç kaybı ve mide bulantısı gibi semptomlar görüldüğünü söyledi. Roy, "Hastaların tamamına korona virüs testi yapıldı ve hepsi negatif. Hastaneye başvuranlardan 180'i taburcu edilirken bazılarının durumu da stabil" dedi.

SUDAN MI BULAŞTI?

Gizemli hastalığın görüldüğü Andhra Pradeş eyaleti, aynı zamanda 800 bin korona virüs vakası ile salgından en fazla eyaletlerden biri. Ancak, hafta sonu hastaneye başvuranlarda korona virüs tespit edilmediği ifade edildi. Hastalığın sinir sistemini etkilediği ancak henüz nedeninin belirlenemediği aktarıldı.

HASTALARIN,suyunu ortak bir kaynaktan sağladığının tespit edilmesinin ardından Eluru şehrinde su örneği alınarak teste başlandı.Bölgede 57 bin 863 evden örnekler alınarak, laboratuvar incelemeleri başlatıldı.

BASINA YANSIYAN GİZEMLİ HASTALIK/USA/ABD'DE DE...

Kaynak;İHA. Derleyen;YeniyurtHaber.* [email protected] /07.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın