Bu nasıl nefret?!

Bu nasıl nefret?!

16 yaşında bu nasıl nefret

ONALTI (16)YAŞINDAKİ'NİN NEFRETİ16 yaşında bu nasıl nefret

16 yaşındaki ırkçı öğrenci, en yakın arkadaşlarını bile öldürecek kadar yabancı düşmanıydı. Son anda silah ve bombalarla yakalanan öğrencinin katliam notları dehşet verici.

Ağır bir terör saldırısı hazırlığında olduğu için tutuklanan Don Bosco Lisesi öğrencisi Jeremy R.'nin (16), baskında Müslüman öğrencileri hedef almayı planladığı öğrenildi.

Hazırladığı manifestoda bazı çizimlere yer veren Jeremy R. çizdiği darağacının üzerine, "Kill Muslim" ve "Kebap yok edici" notlarını düştü. Darağacının yanına ise, "Müslümanları asmak her zaman iyi bir fikirdir" diye yazmış.
SİYAHİLERE GİYOTİN
IRKÇI öğrenci, hazırladığı ölüm listesine Müslümanlara yakın bir Alman öğretmeni ve daha okulda iki gün önce birlikte sunum yaptığı Müslüman öğrenciyi de almış. Mektubunda Yahudiler'den ve siyahilerden duyduğu nefreti dile getiren öğrenci, bir giyotinin üzerine "Nigger Killer" (Zenci öldüren) yazmış. Yanında ise, "Siyah sorunun çözümü için en iyi yol. Zenci ırkı tamamen yok etmenin zamanı geldi" yazısı dikkat çekiyor.

KATLİAM YAPACAKMIŞ
Manifestosunda kendi yaşamını "çekilmez" olarak değerlendiren Jeremy R., "Ölüm günüm, yaşamımın aynı zamanda son ve en iyi günü olacak. Ölümden sonra ne olursa olsun, durumum aciz ve işi yaramaz yaşamımı devam ettirmekten yüzde 100 daha iyi olacak" diye yazmış. Bir başka sayfada, "Nefretim dizginlenemez" notunu düşen ırkçı öğrencinin hedefinin, mümkün mertebe çok sayıda insan öldürmek olduğu ortaya çıktı.
BREIVIK'İ ÖRNEK ALIYOR
JEREMY R.'nin daha önce Norveç'te ırkçı Anders Breivik başta olmak üzere, değişik ülkelerde terör saldırısı düzenleyenleri örnek aldığı öğrenildi.

Öğrenci, bu saldırılarda az insan ölmesine üzüldüğünü, kendisinin çok daha fazla insan öldüreceğini yazdı. Beyaz ırkın yok olmasından endişe ettiği için katliam planladığını yazan öğrenci, manifestosunda bol bol Nazi diktatörü Hitler'in ismine ve söylemlerine yer verdi.

ALMAN MEDYASI BUNLARI YAZIYOR MU?!

Metehan Sakaoğlu/Cengiz Parlayan/16.5.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın