Bu bir ilk

Bu bir ilk

Öte yanda,Almanya'nın eski cumhurbaşkanlarından Joachim Gauck, koronavirüse yakalandı.

SDP TARİHİNDE BİR İLK YAŞATTI

Almanya'da geçmişi 1SDP tarihinde bir ilki yaşattı863'e dayanan SPD'nin,Wuppertal şehir teşkilatı ilk defa bir göçmen asıllı(kökenliyi) milletvekili aday adayı gösterdi.

Bu isim/ad,Dilek Engin oldu.

Almanya'nın Türk ve göçmen nüfusu en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya, 15 Mayıs günü yapılacak seçime hazırlanıyor.

Milletvekilleri adayları seçilebilmek için hummalı bir çalışma yürütüyor.

Bu isimlerden biri de Sosyal Demokrat Parti (SPD) tarafından Wuppertal'den aday gösterilen Dilek Engin (38). Engin, 159 yıllık SPD tarihinde bugüne dek hiç göçmen kökenli aday gösterilmeyen Wuppertal'de Eyalet Meclisi'ne girme mücadelesi veriyor. Asıl mesleği öğretmenlik olan Engin, gelir seviyesi düşük ailelerGauck koronaya yakalandıin çocukları için özel çalışmalar yapacağını belirterek, "Okul öncesi başlayan anaokulu eğitimine sıfır ücretsiz yapmayı planlıyoruz" dedi. 

ÖTE YANDA  ESKİ CUMHURBAŞAKANI GAUCK

KORONAYA YAKALANDI

ALMANYA'nın eski cumhurbaşkanlarından Joachim Gauck, koronavirüse yakalandı. 82 yaşındaki Gauck'un ofisinden yapılan açıklamada eski cumhurbaşkanının soğuk algınlığı belirtileri olduğu ve önümüzdeki günlerde planlanan tüm görüşmeleri iptal ettiği bildirildi. Gauck, Mart 2012 ile Mart 2017 tarihleri arasında cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmuştu. Berlin 

MÜNİH ALLACH'TA OTURAN SALİHLİLİ,SAMİ ve ZEYNEP HASANAMUTLU'DA KORONAYA YAKALANMIŞLAR,KARANTİNADALAR.

(Şimdi iyilrrmiş,haberini aldık.)

(Resimde;Sami ve Çakoviç doğumlu Amalya Haydinyak,oda Allach'ta ikamet etmektedir.)

VİRÜS GERİMİ DÖNDÜ?.. ÇİN'DE GÖRÜLMEYE BAŞLANDI.

Çağlayan Aktürk. /YeniyurtHaber.6.05.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın