BM toplantısında dile getirmişti.

BM toplantısında dile getirmişti.

Bu teklifi sahanede yapmış alkış almıştı.

Konuşma sahnesinde,adeta haykırmıştı.

"Müslümanların lideri olun!."

“Müslüman dünyasında merkezî liderliğe ihtiyacımız var, çözüm bu. Böylesi bir liderliğin Türkiye'den geldiğini hissediyorum.”demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müslüman ve Türk örgüt ve vakfı liderlerinin düzenlediği toplantılara katıldı. Etkinlikte konuşan ABD’li Müslüman toplum temsilcileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik övgülerini dile getirdi.

Brooklyn'deki Al-Takva Camii'nin Afrikalı-Amerikalı imamı Siraj Wahhaj, Erdoğan’ın Filistin başta olmak üzere İslam dünyasını ilgilendiren konulardaki dik duruşundan bahsederek “Müslüman dünyasında merkezî liderliğe ihtiyacımız var, çözüm bu. Böylesi bir liderliğin Türkiye’den geldiğini hissediyorum. Tek yapmamız gereken şey beklemek ve Başkan’ın neler yaptığını görmek olacak. Biz New York’takiler sizi seviyoruz. Burada istediğini kadar kalabilirsiniz” şeklinde konuştu. Faaliyette, İmam Siraj Wahhaj’ın konuşması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.
USCMO Genel Sekreteri Osama Jamal da Erdoğan’a özel sözlerle hitap etti.

Jamal “Bize gurur hissi veriyorsunuz. Müslüman dünyaya şefkat, sevgi ve ilgi gösteren Cumhurbaşkanı, lider ve iyi insan olan sizinle tanışmak bir onurdur.” dedi.

Jamal ayrıca dünyanın,"Türkiye’nin bölgedeki milyonlarca Müslüman ile ilgilendiğine şahid olduğunu ve" Erdoğan'ın İslam dünyasındaki birçok liderin ulaşmayı başaramayacağı yüksek standartlar getirdiğini" de söyledi.

Bu israrin üzerine,Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Türkiye'nin dünya çapında Müslümanların yanında olmaya devam edeceğine" dair söz verdi.

Türkiye,yüz yıllarca,hristiyanların kadar,müslümanlarında hamısı olmuştu.

Şimdi,müslüman devletlerinin düştüğü bu acıklı durumu üzerine,tarih adeta,Türkiye'nın yakasına yapışmış,"bize sahıp çık!" der gibi...

Dünya medyasında yankı yapan haberler.28.09.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın