Bırakın yargarayı,adim atın!

Bırakın yargarayı,adim atın!

Dolaylı yoldan heriflerin reklamını yapıyoruz

HERİFLER HARAÇ TOPLUYOR,YETKİLİ KURUMLARDA GÖZ YUMUYOR!

Bırakın lafı adım atın

PKK'nın, yıllardır Almanya'yı finansal kaynağı olarak kullandığını, çocukları kaçırdığını haykırdık. Şimdi aynı şeyi BfV de söylüyor.

ARTIK ADIM ATMA ZAMANI GELDİ

Almanya vahşi terör örgütü PKK'yı 1993 yılında yasakladı, ancak faaliyetlerine göz yumuldu. PKK yandaşları, teröristbaşının posterleri ile sokağa çıktı, haraç topladı. Türk dernekleri ile camilerine saldıran PKK'lıların peşine düşülmedi. Yakalananlar da 'güvenlik kamerasındakine benzemiyor' gibi gerekçelerle serbest bırakıldı. Örgüt, Almanya'da çocukları kandırıp, dağa kaçırdı. Türkiye, 'Yılanın başını ezin' dedi, Almanya duruma seyirci kaldı.
940 GÜNDÜR SESİNİ DUYMADILAR
BERLİN'de tarihler 12 Kasım 2019'u gösterdiğinde PKK, Nilüfer Töremiş'i kaçırdı. Annesi Maide Töremiş, o günden sonra kızının bir terör örgütü tarafından başkent Berlin'den kaçırıldığına dikkat çekmek için Federal Meclis ile Başbakanlığın önünde her hafta gösteri yaptı. Kabine toplantısının olduğu günlerde Töremiş'in önünden Başbakan ile bakanlar geçti. Hiçbiri görüp, "Ne istiyorsun?" demedi. Kansere yakalanan Töremiş'i 940 gündür duyan da yok.
DİNLENME VE GERİ ÇEKİLME ALANI
Bu gelişmeeler,yaşanırken dün Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser ile Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Thomas Haldenwang, 2021 Anayasayı Koruma Raporunu açıkladı. Haldenwang, PKK'nın, Türkiye'de saldırılar düzenlediğini ve cinayetler işlemeye devam ettiğini belirterek "Almanya'da bağışlar toplayıp bunları Türkiye'de terörü finanse etmek için kullanıyorlar. Almanya, PKK için dinlenme ve geri çekilme alanı olarak görülüyor" dedi. 


 BUNLARI ZATEN BİZ BİLİYORUZ 
PKK'nın Almanya'da da siyasi etki kurmaya çalıştığından söz eden Haldenwang, "Gençleri Avrupa'dan PKK'ya katılmaları için ikna çabalarında bulunuyorlar. Bu bağlamda insanları savaşçı olarak kazanmaya çalışıyorlar. Buna karşı Almanya'da da mücadele ediliyor" diye konuştu.

Faeser ise PKK'ya karşı ülkesinin duruşunun değişmediğini vurgulayarak uluslararası terör örgütü olan PKK'ya karşı mücadelenin devam edeceğini söyledi.

ÖTE  YANDA...

POLİS ŞİDDETİNİN İZLERİNPolis şiddetinin izlerini sildilerİ SİLDİLER

Fatih Yılmaz

HIRVATİSTANLİ

Almanya'nın Mannheim şehrinde ruh sağlığı bozuk 47 yaşındaki Hırvatistan vatandaşının, polis şiddeti sonrası kalp krizi geçirerek öldüğü meydanda izler silindi. Markplatz'daki olay yerine bırakılan çiçek ve asılan afişler, bir gecede ortadan kayboldu.

Yaşanan olayın unutulmamasını isteyenler, duruma tepki gösterdi, "Çiçek ve afişleri kaldırmak çözüm değil. Olayı aydınlatın" dedi. 

SabahAvrupa/YeniyurtHaber/8.6.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın